Vinted - Second-hand clothing
fr.vinted
TytułVinted - Second-hand clothing
Wersja22.43.2
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietfr.vinted

W Polsce są obecnie tylko trzy, naprawdę liczące się społeczności zakupowe, dysponujące ogromna bazą ofert z kategorii moda. Jedną z nich - najmłodszą - jest szturmem zdobywające rynek Vinted. Serwis ten poprzez swoją aplikację promuje tzw. modę cyrkulacyjną, co samo w sobie jest dość dobrym pomysłem z punktu widzenia poszanowania zasobów ludzkich.

Dla kogo jest aplikacja Vinted?

Jeśli masz za dużo ubrań w swojej szafie, to dzięki Vinted możesz się ich pozbyć,

Często znajdujesz perełki w lumpeksach? Jeśli już Ci się znudzą, to po pewnym czasie można je sprzedać (nierzadko z zyskiem!),

Narzekasz na brak ubrań? Szukasz nietypowych marek? Polujesz na dobre ceny? Ogromna baza ofert sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Ponadto od pewnego czasu Vinted jest rozbudowywane o kategorię „dla domu", można tu też sprzedać i kupić różnego rodzaju drobiazgi oraz książki.

Możliwości i funkcje

Aby móc w pełni skorzystać z bazy serwisu, należy założyć konto. Cały proces można zakończyć również kontem Google, Facebook lub Apple. Po tym procesie jest się pełnoprawnym członkiem społeczności, a do konta zostaje przypisane saldo zakupowe i skrzynka wiadomości.

Najważniejszą funkcją w serwisie jest wyszukiwarka z wieloma funkcjami ograniczenia wyników. Można sortować według rozmiarów, marek, kolorów, stanu przedmiotu etc. - opcji jest naprawdę mnóstwo. Dzięki temu znalezienie zielonego swetra w rozmiarze M, konkretnej marki, to naprawdę prosta sprawa.

Za pomocą aplikacji Vinted można zarówno kupować, jak i sprzedawać. Kreator dodawania ofert jest bardzo intuicyjny. Świetną funkcją programu jest opcja niedostępna u konkurencji, pozwalająca na negocjowanie cen. Poruszanie się po apce jest intuicyjne, a interfejs świeży i przejrzysty.

Zalety

Ogólne wrażenia z korzystania z Vinted są bardzo pozytywne, a aplikacja zaliczyła świetny start na polskim rynku, na którym zadomowiła się już na dobre i ze względu na różne, wygodne rozwiązania, śmiało walczy z silną konkurencją:

Liczne promocje na wysyłki - czasem organizowane nawet za symboliczną złotówkę - to świetny moment zarówno na zakupy, jak i wystawienie własnych przedmiotów w aplikacji,

Idea serwisu jest bardzo ciekawa i w założeniu ma wpływać na ochronę środowiska (zamiast kupować nowe i wyrzucać stare, puszczamy rzeczy w tzw. drugi obieg),

Baza przedmiotów jest bardzo duża,

Kategorie sprzedażowe są stale rozbudowywane,

Wysyłki przedmiotów są realizowane za pośrednictwem kilku przewoźników do wyboru,

Połączenie z innymi krajami dodatkowo rozszerza i tak już potężny katalog - można np. bez problemu kupić płaszcz z Litwy lub buty z Czech.

Samo korzystanie z podstawowych (a przy okazji najważniejszych) funkcji apki jest darmowe.

Wady

Korzystając z Vinted, można „doczepić się"do kilku mankamentów:

Ceny naliczane przez platformę - do przedmiotu, oprócz kosztów wysyłki, za każdym razem należy doliczyć ochronę kupującego, bedącą pewnego rodzaju bezzwrotną opłatą serwisową,

Poszukiwania prawdziwych perełek bywają dość czasochłonne, pomimo dużych możliwości filtrowania listy produktów,

Bardzo rzadko, ale jednak zdarzają się crashe aplikacji.

Niektórych mogą denerwować również dodatkowe płatności za wyróżnienia szafy i inne dodatki, ale warto przyznać, że takie rozwiązania są swego rodzaju standardem rynkowym - utrzymanie potężnej bazy serwerowej i struktury korporacyjnej kosztuje, a Vinted ze swoich podstawowych funkcji wywiązuje się bezbłędnie.

Vinted warto zainstalować zawsze wtedy, gdy w grę wchodzi sprzedaż lub kupno używanych ubrań przez internet. Korzystanie z aplikacji jest wygodne, baza produktów ogromna, komunikacja ze społecznością wygodna. Program można śmiało traktować jako jeden z największych na świecie second-handów dostępnych online.

4.2/5.0
1,732