Microsoft Teams
com.microsoft.teams
TytułMicrosoft Teams
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.microsoft.teams

Potrzebujemy się kontaktować na różne sposoby i chociaż połączenia w sieci komórkowej, SMS-y i poczta email wciąż mają się dobrze, to „goni je"nieco inna możliwość interakcji. Jest ona realizowana przez różnego rodzaju oprogramowanie do czatów wideo oraz pracy w grupie, a do takich zalicza się znany produkt Microsoftu.

Dla kogo jest aplikacja Microsoft Teams?

To idealne narzędzie do pracy projektowej, prowadzonej na szczeblu zawodowym w większej lub mniejszej grupie osób zaangażowanych w dane działania,

Sprawdzi się ono również w grupach szkolnych oraz studenckich,

I nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać zeń zupełnie prywatnie, w gronie rodzinnym.

Obszar zastosowań jest zatem ogromny, szczególnie w sferze biznesowej. Zobaczmy, co aplikacja potrafi!

Możliwości i funkcje

A opcji jest wiele, ponieważ Microsoft Teams to narzędzie stale rozwijane i tworzone przez jedną z największych firm IT na świecie.

Podstawą jest jak zwykle w tego typu projektach - czat. Wciąż porozumiewanie się w postaci pisanej jest jedną z ważniejszych metod, dlatego twórcy aplikacji zadbali, aby całość tej warstwy prezentowała się przejrzyście i zachęcała do korzystania. Są obecne oczywiście emotikony, symbole doręczenia i odczytania oraz opcje polubienia danej wiadomości. W obrębie czatu można też ustalać (grupowo) godziny spotkań wideo. Oczywiście z każdym użytkownikiem można również porozmawiać prywatnie.

Ważnym miejscem w Microsoft Teams jest kalendarz - to w jego obrębie kreowany jest główny trzon współpracy grupowej. W programie funkcjonuje także lista zadań, a taki można wygodnie przypisywać do konkretnych osób. Warto wiedzieć, że do wykorzystania wszystkich biznesowych opcji multiplatformowego Microsoft Teams będzie konieczna licencja korporacyjna Microsoft 365, otwierająca szeroko drzwi na integrację z innymi usługami tego producenta.

Przy okazji wdrożeń, warto wspomnieć o świetnym współdziałaniu popularnych Teamsów z usługą One Drive, czyli przestrzenią na przechowywanie danych w chmurze. Dzięki temu można w komunikatorze przekazywać nawet bardzo duże pliki.

Oczywiście poza czatem, równie istotne są połączenia wideo oraz głosowe. System działa bardzo płynnie i nie odstaje jakością od konkurencji. Zastosowanie aplikacji sprawia, że można uruchomić oprogramowanie zarówno na smartfonie podczas podróży, jak i na tablecie gdzieś w domowym zaciszu.

Zalety

Microsoft Teams to prawdziwy kombajn komunikacyjny, zalecany przede wszystkim ze względu na:

Bezpieczeństwo - o ten aspekt Microsoft dba bardzo mocno,

Multiplatformowość - bez problemu skorzystamy z aplikacji na smartfonie, jak i w programie desktopowym,

Stabilność - połączenia cechują się wysoką jakością.

Jednym słowem, jest to jeden z „rynkowych pewniaków"i silnych propozycji jako podstawowa platforma komunikacyjna w firmie - szczególnie tej, która już aktywnie korzysta z innych rozwiązań Microsoftu.

Wady

Jednak również firmom takim jak Microsoft zdarzają się wpadki:

Aplikacja po niektórych aktualizacjach przestaje działać na niektórych urządzeniach, oczywiście dzieje się to w sposób całkowicie losowy (na szczęście awarie są szybko usuwane),

Odnotowywane są problemy z odświeżaniem czatu,

Konkurencja nie została daleko w tyle i część innych apek ma nieco lepiej rozwiązane pewne funkcje.

Naszym zdaniem kanał testowy aplikacji powinien baczniej sprawdzać kompatybilność apki w obrębie mocno pofragmentowanego systemu android.

Gdy chcemy pracować nad jakimś projektem, możemy pliki wysyłać na dysk, potem przesyłać je mailem, dzwonić do poszczególnych członków ekipy, która dodatkowo pracuje w różnych programach, a potem umawiać spotkanie korzystając z zewnętrznego kalendarza. Można, ale nie trzeba - da się skorzystać z aplikacji takiej jak Teams, która jest w stanie być centrum komunikacyjnym w każdy sposób.

4.4/5.0
5,056