Shopee
com.shopee.pl
TytułShopee
Wersja2.95.59
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.shopee.pl

Zakupy robione w sieci to większa wygoda, oszczędność czasu oraz możliwość dokonania zwrotu (nie każdy sklep stacjonarny ma przyjazna politykę w tym zakresie). Istnieją tysiące małych stron internetowych zajmujących się sprzedażą często wyspecjalizowanych rzeczy, ale są też ogromne serwisy, zrzeszające setki sprzedawców. Jednym z nich jest nowa gwiazda polskiego internetu, czyli Shopee - dziś przyjrzymy się aplikacji mobilnej.

Dla kogo jest aplikacja Shopee?

Z pewnością ucieszą się osoby, które uwielbiają przeceny, promocje z kuponami i kody rabatowe - tych na platformie nie brakuje,

Shopee będzie też świetną alternatywą dla Aliexpress,

Nieco mniej atrakcyjny jest to serwis dla kupujących na Allegro - wciąż polskich sprzedawców jest tu niezbyt wielu.

Warto zauważyć, że azjatycki gigant wszedł na polski rynek w 2021 roku i od tego czasu nie zaprzestaje intensywnych działań marketingowych. Zobaczmy jakie opcje odnajdą się w samej aplikacji!

Możliwości i funkcje

Po uruchomieniu od razu widać, że jest to apka przeznaczona do kupowania - zewsząd pojawiają się kolejne oferty, rabaty i intratne opcje zakupowe. Warto też poszukać kodów dających premię za założenie konta - każdy nowy użytkownik może liczyć na bonus od właścicieli platformy.

Przeglądanie zawartości serwisu nie różni się znacząco od tego, co mamy u innych potentatów rynkowych. Może jedynie względem Aliexpress zawartość aplikacji jest dużo bardziej uporządkowana, intuicyjna i mniej „chińska"- mamy na myśli kwestie estetyki zbliżone nieco bardziej do europejskich standardów.

Zawartość sklepu jest bardzo zróżnicowana, jednak trzon stanowią tanie przedmioty wysyłane z Chin. Oczywiście można tu też nabyć kawę z polskiej palarni (nierzadko w dobrej cenie), jak i mnóstwo przedmiotów, które są też dostępne na Allegro. W dodatku Shopee gwarantuje zwrot pieniędzy, jeśli transakcja nie zostanie zrealizowana - to spory plus. Króluje tu też darmowa dostawa, czyli to, co kupujący w sieci lubią najbardziej.

W Shopee można bezpośrednio śledzić dostawę, organizować zwrot towaru, oraz dokonać bezpiecznej płatności. Oczywiście aplikacja po pewnym czasie dostosowuje się do preferencji odbiorcy, analizując potrzeby oraz wyszukiwania i na tej podstawie podpowiadając kolejne produkty do zakupienia. Sama karta produktowa jest bardzo schludna, zawiera opinie, informacje o sprzedawcy (w tym procentowy wskaźnik odpowiedzi) oraz różne warianty danego towaru z zaznaczeniem zakresu ceny (podobnie jak w Aliexpress).

Zalety

Shopee to stabilna platforma z ogromnym zapleczem w Azji, dlatego nie dziwi nas to, że:

Aplikacja działa bez problemów - nie zawiesza się i jest w pełni responsywna,

Interfejs jest dobry - nieco gorszy niż w przypadku Allegro lub OLX, ale zdecydowanie lepszy niż chaos znany z Aliexpress,

Liczne promocje przyciągają do zakupów,

Wiele towarów pochodzi wprost z Chin, w dodatku jest przesyłanych z darmową wysyłką - to sprawia, że użytkownik otrzymuje spory wybór tanich produktów.

Tyle o zaletach spójrzmy jeszcze na minusy.

Wady

Wśród ewidentnych wad można wymienić:

Niewielką ofertę polskich firm, pomimo, że od 2021 są one zapraszane do współpracy,

Mnogość kuponów i akcji marketingowych wewnątrz aplikacji czasem przyprawia o zawrót głowy i ciężko się połapać w tym, jakie faktycznie są standardowe ceny produktów.

Poza tym widać, że jest to wciąż młoda platforma - nie ma tak wielu użytkowników i sprzedawców, jak mogłyby na to wskazywać intensywne zabiegi medialne od samego startu polskiego oddziału.

Shopee to tego typu program, który powinien znaleźć się na telefonie każdego zakupomaniaka i wielbiciela okazji. Z pewnością nie będzie używany zbyt często, ale od czasu do czasu warto skorzystać z ciekawego kuponu lub kupić coś za parę groszy z darmową dostawą z Chin.

4.9/5.0
940