Google Home
com.google.android.apps.chromecast.app
TytułGoogle Home
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.google.android.apps.chromecast.app

Słowa „smart home"na wszystkie możliwe sposoby wdarły się do internetowego świata, a równocześnie też do naszych mieszkań i domów. Wraz z nimi nierzadko zmieniło się też całe życie i sposób interakcji z otaczającą nas elektroniką. Dziś zdecydowanie więcej dzieje się automatycznie, w zależności od określonych warunków. Aby ułatwić nam poruszanie się w tych realiach, powstało mnóstwo aplikacji - jedną z najważniejszych pozostaje Google Home.

Dla kogo jest aplikacja ?

Szczególnie poleca się ją osobom chcącym usprawnić komunikowanie się pomiędzy różnymi sprzętami w domu,

Najbardziej pasuje ona dla osób bardzo mocno związanych z ekosystemem urządzeń i usług od Google,

Również poszukujący niestandardowych rozwiązań zabezpieczenia domu lub osób w nim się znajdujących powinni zainteresować się tą aplikacją.

Google Home to spory kombajn o wielu możliwościach i funkcjach - pora przyjrzeć się najważniejszej części z nich.

Możliwości i funkcje

Najważniejszą opcją dostępną z poziomu Google Home jest zarządzanie inteligentnym domem. Można to osiągnąć poprzez dodawanie do naszego domu kolejnych urządzeń, które później mogą wchodzić w interakcję między sobą. Automatyzacje możemy ustalać sami wedle własnych upodobań - wystarczy zrobić to raz, aby później system dbał o ciągłość zdarzeń.

Google Home to też naturalne miejsce do podglądu statusu poszczególnych elementów inteligentnego domu. Możemy sprawdzić tu temperaturę, włączyć światło, zobaczyć obraz z kamery i dokonać wielu innych działań - w zależności od gamy posiadanych urządzeń.

Aplikacja daje też szczególną możliwość zarządzania danymi audio i wideo dzięki usłudze strumieniowania chromecast. Co więcej, przy użyciu odpowiedniego sprzętu sieciowego można też monitorować jakie urządzenia są w danym momencie przyłączane do naszego domowego WiFi.

Zalety

Google Home warto dać szansę ze względu na:

pełną obsługę urządzeń z serii takich jak Google Nest, WiFi, Chromecast i Home - natywnie przygotowanych do pracy z aplikacją,

program ten też jest hubem dla wielu urządzeń produkowanych przez firmy trzecie - na ten moment lista zamyka się w tysiącach różnych żarówek, kamer, termostatów, czujników lub sprzętów do obsługi multimediów,

poruszanie się po funkcjach jest łatwe i nie sprawia trudności nawet mniej zaawansowanym osobom,

można tu stworzyć mnóstwo zaawansowanych automatyzacji, które znacząco usprawnią nam poruszanie się po domu, oszczędzanie energii lub zwiększą bezpieczeństwo domowników.

Google Home cały czas się rozwija i ma perspektywy na przyszłość - można śmiało decydować się na zgodny z Google standard przy wyborze inteligentnych urządzeń do własnego mieszkania.

Wady

W trakcie testowania aplikacji doszukaliśmy się też kilku mankamentów:

brak języka polskiego - to wciąż spory problem związany z tym, że Google nie chce w pełni wejść ze swoim biznesem do naszego kraju,

aplikacja jest w dalszym ciągu rozwojowa - stale dodawane są nowe funkcje, ale dla użytkownika „tu i teraz"może niektórych udogodnień po prostu brakować,

czasem zdarza się, że aplikacja traci komunikację z urządzeniami i nie da się nimi sterować.

Warto na Google Home spojrzeć z perspektywy nowinki, która jeszcze wiele możliwości ma przed sobą. Największą innowacją byłoby wprowadzenie polskiej lokalizacji - na to najbardziej czekamy!

Google Home to świetna aplikacja do zarządzania inteligentnym domem. Chociaż nie oferuje ona największej funkcjonalności na rynku, to przeważnie działa stabilnie i zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Nie można jej też odmówić przejrzystości - interfejs jest świetnie zaprojektowany i czuć to na każdym kroku.

4.7/5.0
4,464