Polecane aplikacje

Mój T-Mobile
5.0
Są cztery duże sieci w Polsce, reszta ofert to tzw. operatorzy wirtualni. Do tego grona „na szczycie"należy między innymi T-Mobile, oczywiście dysponujący własną infrastruktura nadajników, bardzo szeroką ofertą usług telekomunikacyjnych i nie tylko oraz... aplikacją. Zobaczmy, czy będzie ona pożyteczna i jakie funkcje oferuje.
IKO
4.2
Testując kolejne aplikacje bankowe, nie możemy się nadziwić, że z pozoru identyczne funkcje mogą być implementowane w tak odmienny sposób. Każdy bank wydający swoją apkę mobilną znalazł własną ścieżkę do zadowolenia klienta. Jak wygląda to w przypadku PKO Banku Polskiego SA i jego sztandarowego produktu, czyli IKO? Sprawdzamy!
Duolingo: language lessons
5.0
Nauka języków obcych to wyzwanie, które można podjąć na każdym etapie życia, nie tylko w czasach szkolnych. Problem w tym, że często brak zaangażowania tłumaczony jest „brakiem umiejętności do nauki", jak również deficytem czasu. Aplikacja Duolingo ma rozwiązać zarówno pierwszy, jak i drugi problem w bardzo ciekawy sposób.
Odrabiamy.pl
4.8
Gdyby taka aplikacja istniała dwadzieścia lat temu, to ówcześni uczniowie byliby w siódmym niebie. Odrabiamy.pl to jeden z największych zbiorów książkowych zadań, które są rozwiązane przez profesjonalistów. To ogromna ściąga, droga na skróty, czy też może nieoceniona pomoc naukowa? W zależności od nastawienia, serwis te może wnieść sporo dobrego!
Weather & Radar - Storm radar
4.2
Sprawdzanie prognozy pogody to jedna z tych czynności, którą obok mycia zębów każdy z nas wykonuje niemal codziennie. Pomimo tego, że mamy mnóstwo obiekcji co do ich sprawdzalności w dłuższym terminie, to i tak kierujemy się tymi danymi, planując pracę, odpoczynek i wyjazdy. Czego można spodziewać się po nieco mocniej rozbudowanej aplikacji? Z pewnością dużo więcej, niż informacji o bieżącej temperaturze!
Google Lens
4.9
Żyjemy w czasach, w których do ludzkiej świadomości próbują przebić się usługi rzeczywistości wirtualnej, firmy próbują wykorzystywać rzeczywistość rozszerzoną, a nad wszystkim nierzadko czuwa sztuczna inteligencja. Obiektyw Google to jeden z przykładów na to, jak niepozorny program może wiele wnieść do naszej codzienności. Co potrafi, na jakie możliwości da się liczyć?
Google Home
4.7
Słowa „smart home"na wszystkie możliwe sposoby wdarły się do internetowego świata, a równocześnie też do naszych mieszkań i domów. Wraz z nimi nierzadko zmieniło się też całe życie i sposób interakcji z otaczającą nas elektroniką. Dziś zdecydowanie więcej dzieje się automatycznie, w zależności od określonych warunków. Aby ułatwić nam poruszanie się w tych realiach, powstało mnóstwo aplikacji - jedną z najważniejszych pozostaje Google Home.
Alior Mobile
4.8
Każda aplikacja bankowa od samego startu jest „na cenzurowanym": użytkownicy wymagają, aby była bezpieczna, stabilna i oferowała wszystkie potrzebne funkcje. Nie ma się czemu dziwić, przecież chodzi o pieniądze, często bardzo duże. Dziś pod lupę bierzemy Alior Mobile, czyli klienta bankowości mobilnej Aliora, z którego korzystać mogą zarówno posiadacze kont indywidualnych, jak i biznesowych.
Zepp Life(MiFit)
4.7
Nazwy Zepp Life być może kojarzy niewiele osób, ale za to Mi Fit - już prędzej. A to ta sama apka w nowej odsłonie. Służy dokładnie tak samo - obsługuje oryginalne opaski Mi Band i zegarki Amazfit, stanowiąc pomost pomiędzy danymi w tych urządzeniach, a informacjami pobieranymi z telefonu.
Voice Translator All Languages
4.1
Ludzie w Polsce coraz chętniej podróżują. Oczywiście lokalne atrakcje, uzdrowiska i miejscowości wypoczynkowe będą zawsze na topie ze względu na odległość, ale wyjazdy zagraniczne mają swój niekwestionowany urok i prestiż. Dlatego planując wyjazd gdzieś daleko, powinniśmy zadbać o odpowiedni „ekwipunek"na naszym smartfonie. Jedną z aplikacji, które warto przetestować, jest Tłumacz głosowy: mów i tłumacz od niezależnego dewelopera Champ_App.
Adobe Acrobat Reader: Edit PDF
5.0
Przyzwyczailiśmy się do tego, że otwarcie większości formatów plików na komputerze bądź smartfonie jest bezproblemowe. Jednak jeszcze dekadę temu i wcześniej nie było to takie oczywiste - trzeba było doinstalowywać osobne programy. Dziś pliki PDF mogą być odczytywane przez przeglądarkę, preinstalowane w systemie proste czytniki lub nawet przeglądarki plików graficznych. Czy warto zatem sięgnąć po nieco bardziej zaawansowane narzędzie? Co ono daje?
InPost Mobile
4.5
Gdy w Polskich miastach ponad dekadę temu zaczęły się pojawiać pierwsze paczkomaty, wiele osób używało jeszcze telefonów „z klawiaturką". Wtedy głównym kanałem komunikacji był SMS i email. Dziś aplikacja InPost Mobile jest już podstawowym, najważniejszym, bezpłatnym i świetnie zorganizowanym narzędziem do nadawania i odbierania paczek.
żappka – Żabka dla Klientów
4.5
Sieć franczyzowych sklepów Żabka na stałe wpisała się w krajobraz polskich miast. Są też takie miejsca, gdzie trudno na horyzoncie nie dostrzec nawet dwóch lub trzech tego typu miejsc niedaleko siebie. Kwestią czasu było zatem stworzenie dedykowanej aplikacji - tak też się stało i powstała"żappka - Żabka dla Klientów".
Huawei Health
4.8
Obecnie często obserwujemy sytuację, w której rynek urządzeń jest wspierany przez aplikację i na odwrót. Podobnie ma się sprawa z Huawei Health, która służy do obsługi opasek fitness oraz inteligentnych zegarków, wydawanych pod szyldem Huawei. Przy okazji można zaobserwować jeszcze jedną zależność - dobry sprzęt nie obroni się, jeśli aplikacja nie będzie odpowiednio działać...
Facebook Lite
4.9
Kto kiedykolwiek korzystał z Facebooka w smartfonie ten wie, że w praktyce może to być jedna z najmocniej obciążających pamięć aplikacji. To ogromny kolos: multum opcji, rozwiązań, cache, powiadomień, segmentów. Część użytkowników zaczęła instalować programy firm trzecich, aby odciążyć nieco telefon - to jednak wiąże się nierzadko z ograniczeniem funkcjonalności i usability. I w tym momencie pojawia się wersja lite...
OLX - ogłoszenia lokalne
4.7
Największy w Polsce serwis z ogłoszeniami drobnymi jest ukochanym miejscem Polaków do dokonywania indywidualnej sprzedaży. Powodzeniem reklamują się tu też firmy oraz wszelkiego rodzaju usługodawcy. Można tam znaleźć pracę, wynająć mieszkanie, a także wyjechać na urlop - aplikacja mobilna OLX pozwala na pełen dostęp do wszystkich ogłoszeń, wraz z wygodnym wystawianiem własnych.
Delikatesy Centrum
4.8
Robienie zakupów w sieciach sklepów w ostatnich latach nabrało nowego wymiaru. Oprócz karty płatniczej, przy kasie wyjmujemy jeszcze smartfona z uruchomioną aplikacją danego marketu. W konsekwencji takich programów może nazbierać się u mieszkańca dużego miasta nawet kilkanaście - program opracowany dla Delikatesów Centrum może dołączyć do tego grona.
Google Assistant
4.8
Asystenci głosowi w kraju nad Wisłą mają mocno utrudniony start - większość z nich nie jest w stanie zrozumieć naszego ojczystego języka. Wyjątkiem pozostaje Asystent Google, który już kilka lat temu pojawił się na naszym rynku i od tego momentu zyskał sympatię wielu odbiorców. Warto sprawdzić jego funkcjonalność we własnym domu lub samochodzie!
Flightradar24 Flight Tracker
4.5
Dla jednych latanie samolotem to fascynująca sprawa, innym kojarzy się to z koniecznością, a kolejni boją się tej czynności. Nie zmienia to faktu, że każdego dnia nad naszą głową przelatują setki maszyn, które lądują potem na lotniskach na całym świecie. Oznacza to, że nasze niebo nad Polską (i nie tylko) jest usłane całą siatką ciekawych połączeń. A gdyby tak mieć dostęp do informacji, gdzie leci samolot, który właśnie przelatuje nam nad głową? W tym momencie cały na niebiesko pojawia się Flightradar24 | Radar lotów.
Twitter
4.5
Oto sieć społecznościowa, która mimo lat obecności na rynku, w obecnych czasach posozstaje największą niewiadomą. Dlaczego? Wszystko przez nowego, ekscentrycznego właściciela, czyli Elona Muska. Sprawdźmy, jak na dzień dzisiejszy korzysta się z oficjalnego klienta Twittera.
Dzienniczek VULCAN
4.5
Czasy, gdy dziennik był tylko i wyłącznie papierową książką, którą uczniowie tęsknym wzrokiem odprowadzali do niedostępnego dla nich pokoju nauczycielskiego, dawno minęły. Dziś wszystko dzieje się w przestrzeni wirtualnej, a informacje o jedynkach i uwagach nie są przynoszone do domu przez dzieci, a wysyłane na smartfony rodziców bezpośrednio przez nauczycieli.
fitpro
4.2
Życie w trybie fit na stałe wpisało się w naszą codzienność. Oprócz wykonywania samych ćwiczeń sportowych i dbania o dietę, staramy się też skrzętnie monitorować różne parametry życiowe - od snu, aż po wysiłek. Nierzadko pomagają nam w tym urządzenia ubieralne oraz aplikacje, takie jak Fitpro właśnie.
Facebook
4.3
Facebook, chociaż w ostatnich miesiącach przeżywa dość mocny kryzys wizerunkowy powiązany jednocześnie z odpływem użytkowników, to wciąż największy i najbardziej rozpoznawalny serwis społecznościowy na świecie. Również w Polsce korzystają z niego miliony użytkowników, w dodatku zaglądając tam codziennie.
Google Earth
4.7
Podróże palcem po mapie lub globusie? Chyba każdy je lubi! Dzięki Google Earth można oddać się tej przyjemności na bardzo długie godziny, odwiedzając praktycznie każdy zakątek świata i przyglądając mu się z bliska. To nie tylko spora dawka wiedzy, ale też świetnej zabawy!