Twitter
com.twitter.android
TytułTwitter
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.twitter.android

Oto sieć społecznościowa, która mimo lat obecności na rynku, w obecnych czasach posozstaje największą niewiadomą. Dlaczego? Wszystko przez nowego, ekscentrycznego właściciela, czyli Elona Muska. Sprawdźmy, jak na dzień dzisiejszy korzysta się z oficjalnego klienta Twittera.

Dla kogo jest aplikacja Twitter?

Z sieci korzystają przede wszystkim wielbiciele newsów, rozmów na temat polityki i sportu - można tutaj uzyskać najświeższe informacje na te tematy,

Sposób komunikacji jest tutaj dość minimalistyczny, nie ma zbyt wielu funkcji - zadowolone powinny być osoby zmęczone Facebookiem, Instagramem czy TikTokiem,

To również świetny nośnik reklamowy dla własnych dokonań w sieci, np. pod względem publikacji blogowych lub wideo.

Co ciekawe, oficjalny Twitter nie jest jedynym klientem tej sieci - można też skorzystać z programów firm trzecich, które bywają wygodniejsze. Ale mimo wszystko najwyższy poziom bezpieczeństwa i szybkiego dostępu do nowych rozwiązań gwarantuje oficjalna aplikacja.

Możliwości i funkcje

Po zalogowaniu (lub utworzeniu konta) głównym zadaniem Twittera jest wyświetlanie wiadomości z sieci społecznościowych. Możemy obserwować zarówno znajomych, konkretne hasztagi lub marki. Wszystko to pojawia się w głównym widoku - jest też oczywiście dostępna wyszukiwarka, dzięki której mamy dostęp do interesujących nas treści i możliwości dodawania kolejnych obserwacji.

Drugą, istotną funkcją jest samo tweetowanie, czyli tworzenie krótkich wiadomości z hasztagami, dostępnych dla innych użytkowników. Możemy tworzyć własne tweety lub podłączać się pod dyskusje pod już istniejącymi. Kolejną formą jest retweetowanie (ponowne udostępnianie) oraz polubienie materiałów.

Twórcy Twittera zastosowali też podział wyszukiwania według trendów - to bardzo istotny element całego systemu. Można bowiem szukać wiadomości względem tego, co aktualnie zyskuje popularność, a tym samym jest interesujące dla szeroko rozumianej społeczności. Może być to równo rozrywka, newsy, sport czy indywidualnie dobrane informacje na podstawie wcześniejszych zachowań użytkownika.

Z aplikacją jest też zintegrowany prosty komunikator, dzięki któremu możemy wymieniać prywatne wiadomości ze znajomymi.

Zalety

Twitter to świetna sieć społecznościowa, a jej oficjalny klient ma mnóstwo zalet:

To oprogramowanie stale aktualizowane, nad którym pracują setki programistów,

Interfejs jest dopracowany, czytelny i zachęca do aktywnego korzystania,

Wszystkie funkcje działają jak należy, niewiele jest momentów, w których sieć przestaje działać (awarie globalne lub regionalne należą do rzadkości),

Sam Twitter to kopalnia wiedzy, informacje niedostępne gdzie indziej (pochodzące np. bezpośrednio od znanych sportowców, polityków czy ludzi biznesu),

Korzystanie z aplikacji jest bezpieczne,

Ze względu na przejęcie sieci przez Elona Muska, można spodziewać się dynamicznego rozwoju zarówno aplikacji, jak i całego systemu komunikacji.

Użytkownicy Twittera chwalą go za responsywność, poszanowanie wolności słowa i jakość informacji. Sama aplikacja jest wygodna w obsłudze - a to najważniejsze.

Wady

Co ciekawe, przejęcie programu przez twórcę potęgi Tesli, może być też pewnym zagrożeniem:

Nie wiadomo, w jakim kierunku pójdzie rozwój apki - w tym momencie jest to usługa dojrzała, kompletna, świetnie działająca, lecz ingerencja nowego właściciela może dalece zmienić jej mechanizmy,

Czasem po aktualizacji, jedynie na niektórych urządzeniach, aplikacja przestaje odpowiadać - odświeżenia kodu są dość częste, więc błędy tego typu mogą się zdarzać, ale na szczęście są szybko eliminowane a support działa sprawnie.

Jeśli do tej pory nie korzystało się z Twittera (lub ostatni kontakt był dość dawno temu), to warto dać mu szansę.

Aby w pełni korzystać z możliwości Twittera, trzeba mieć na niego pomysł. Zarówno na własny feed, jak i sposób konsumpcji treści już dostępnej i tworzonej przez znajomych lub profesjonalne redakcje. Tak czy inaczej, Twitter to kopalnia wiedzy i newsów - warto obserwować jego rozwój, szczególnie w obecnym czasie.

4.5/5.0
3,838