Nowe aplikacje

Dzienniczek VULCAN
4.5
Czasy, gdy dziennik był tylko i wyłącznie papierową książką, którą uczniowie tęsknym wzrokiem odprowadzali do niedostępnego dla nich pokoju nauczycielskiego, dawno minęły. Dziś wszystko dzieje się w przestrzeni wirtualnej, a informacje o jedynkach i uwagach nie są przynoszone do domu przez dzieci, a wysyłane na smartfony rodziców bezpośrednio przez nauczycieli.
Roblox
4.2
Jeśli ktoś grał w Simsy, albo godzinami potrafił zatracać się w świecie Minecrafta, ten z pewnością zakocha się również w Roblox. Jest to wyjątkowa gra, która jest stale rozwijana od 2006 roku. Tutaj wyobraźnia gra pierwsze skrzypce!
Lidl Plus
4.9
W każdym dużym mieście w Polsce jest przynajmniej kilka sklepów sieci Lidl, a w całym kraju około 700. Na świecie - blisko 11 000. Od kilkunastu miesięcy rozwijana jest też aplikacja, która pozwala na wygodny dostęp do oferty i dużych rabatów, zarezerwowanych tylko dla posiadaczy karty Lidl Plus.
Jakdojade: public transport
4.7
Chyba każdy kiedyś zmierzył się z podobnym scenariuszem: nowe miasto, centrum, dziesiątki przystanków i sposobów na przemieszczanie się, a konieczność dojazdu do jednej z dzielnic ościennych. Albo nawet trzy przystanki dalej - zawsze nieco taniej będzie skorzystać z transportu zbiorowego, a w centrach miast nawet szybciej, niż z taksówki. Dawno temu te i inne problemy rozwiązali twórcy serwisu Jakdojade.pl, który później doczekał się świetnej aplikacji. Jakie ma ona funkcje?
Revolut: Spend, Save, Trade
4.3
Mobilna bankowość jeszcze dziesięć lat temu była nowinką, z której najchętniej korzystali technologiczni zapaleńcy. Dziś już nikogo nie dziwi robienie przelewów i sprawdzanie stanu konta w aplikacji na telefonie. Co więcej, aplikacje tego typu potrafią dużo ponadto. Świetnym przykładem na to jest Revolut - usługa, która nie wywodzi się z tradycyjnej bankowości.
TIER Electric scooters
5.0
Kilka lat temu w Polsce rozpoczęło się szaleństwo na punkcie hulajnóg. Wraz z rynkowym sukcesem, nie tylko weszły one do miast, ale też zmieniły krajobraz metropolii. Wszystko przez to, że do akcji wkroczyły firmy wypożyczające, których ideą jest „jedź, a później zostaw tam, gdzie chcesz". Od teraz pojazdy we wszystkich kolorach tęczy można obserwować na chodnikach, parkingach, placach, zatoczkach i skwerach - swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca też firma TIER Mobility.
PeoPay
4.2
Banki już wiele lat temu stanęły przed zupełnie nowym, rynkowym wyzwaniem otwarcia się na rynek mobilny. Można więc przyjąć, że było dość sporo czasu na to, aby dopracować swoje aplikacje pod kątem zarówno funkcjonalnym, jak i wizualnym. Jednym z przykładów świetnie działającego softu jest PeoPay, czyli program stworzony dla klientów Banku Pekao S.A.
InPost Mobile
4.5
Gdy w Polskich miastach ponad dekadę temu zaczęły się pojawiać pierwsze paczkomaty, wiele osób używało jeszcze telefonów „z klawiaturką". Wtedy głównym kanałem komunikacji był SMS i email. Dziś aplikacja InPost Mobile jest już podstawowym, najważniejszym, bezpłatnym i świetnie zorganizowanym narzędziem do nadawania i odbierania paczek.
Twitter
4.5
Oto sieć społecznościowa, która mimo lat obecności na rynku, w obecnych czasach posozstaje największą niewiadomą. Dlaczego? Wszystko przez nowego, ekscentrycznego właściciela, czyli Elona Muska. Sprawdźmy, jak na dzień dzisiejszy korzysta się z oficjalnego klienta Twittera.
M-CLUB
4.9
Odzież sportowa to nie tylko komfort przy uprawianiu różnego rodzaju aktywności fizycznej, ale też podczas zwykłych zajęć i czynności codziennych. Obcowanie z technologiami użytymi w tego typu ubraniach pokochało wiele osób - to właśnie one najczęściej zostawiają pieniądze w specjalistycznych sklepach. Aplikacja M-CLUB należy do jednej z takich sieci, czyli Martes Sport.
Facebook Lite
4.9
Kto kiedykolwiek korzystał z Facebooka w smartfonie ten wie, że w praktyce może to być jedna z najmocniej obciążających pamięć aplikacji. To ogromny kolos: multum opcji, rozwiązań, cache, powiadomień, segmentów. Część użytkowników zaczęła instalować programy firm trzecich, aby odciążyć nieco telefon - to jednak wiąże się nierzadko z ograniczeniem funkcjonalności i usability. I w tym momencie pojawia się wersja lite...
Biedronka - Shakeomat, gazetki
4.8
Każdy, kto robi zakupy w dyskontach spożywczych - a jest to miejsce na uzupełnianie codziennych artykułów przez wiele osób - z pewnością spotkał się z różnego rodzaju kartami lojalnościowymi. Obecnie coraz częściej fizyczne karty są zamieniane na takie dostępne w aplikacjach. Nie inaczej działa Biedronka, oferując swój własny program, czyli Shakeomat.
Nasza Stokrotka
4.8
W 2023 roku, żyjąc intensywnie i mając swoje centrum życia w dużym mieście, jedno jest pewne: na naszym smartfonie prędzej czy później połowa aplikacji będzie stanowić grupa związana z dyskontami, drogeriami i stacjami paliw. Dlaczego? Bo obecnie każdy sklep dąży do tego, żeby w ten sposób pozyskiwać lojalnych kupujących. Całkiem niedawno do tego grona dołączyła Stokrotka, cała na biało-zielono!
Yanosik antiradar & navigation
4.4
KAżdy, kto dużo podróżuje własnym samochodem, ten wie, że na drodze trzeba uważać. Na warunki atmosferyczne, innych uczestników ruchu, korki, remonty... no i oczywiście czyhającą w krzakach policję z „suszarką", jak również rozstawiony w strategicznym miejscu fotoradar. Aplikacja Yanosik ma być dla nas takim kompendium ostrzeżeń o wszystkich sytuacjach, w których możemy mocniej narazić się na mandat - sprawdźmy jak to działa!
LOTOS Navigator
4.2
Tankowanie na stacji paliw to dla większości kierowców dość przykry i kosztowny obowiązek. Dlatego właściciele takich sieci starają się jak mogą umilić tę czynność, oferując dodatkowe rabaty i punkty, za które można wybrać nagrody. Nie inaczej jest w przypadku znanej, polskiej sieci Lotos. Posiada ona swoją aplikację, która ma dodatkowo ułatwić interakcję z klientami.
Google Home
4.7
Słowa „smart home"na wszystkie możliwe sposoby wdarły się do internetowego świata, a równocześnie też do naszych mieszkań i domów. Wraz z nimi nierzadko zmieniło się też całe życie i sposób interakcji z otaczającą nas elektroniką. Dziś zdecydowanie więcej dzieje się automatycznie, w zależności od określonych warunków. Aby ułatwić nam poruszanie się w tych realiach, powstało mnóstwo aplikacji - jedną z najważniejszych pozostaje Google Home.
HP Smart
4.5
Drukowanie dokumentów i zdjęć powinno być przede wszystkim proste. Do tego dążą producenci sprzętu i oprogramowania, stale dostarczając zoptymalizowanych rozwiązań. Czy takie jest właśnie HP Smart? Sprawdźmy!
Mi Fitness (Xiaomi Wear)
4.8
Jeśli urządzeń do mierzenia parametrów życiowych mamy obecnie zatrzęsienie, to konia z rzędem temu, kto będzie w stanie rozeznać się w gąszczu towarzyszących im aplikacji. Jedną z nich jest nowy twór o nazwie Mi Fitness. Sprawdźmy, do czego służy!
Flightradar24 Flight Tracker
4.5
Dla jednych latanie samolotem to fascynująca sprawa, innym kojarzy się to z koniecznością, a kolejni boją się tej czynności. Nie zmienia to faktu, że każdego dnia nad naszą głową przelatują setki maszyn, które lądują potem na lotniskach na całym świecie. Oznacza to, że nasze niebo nad Polską (i nie tylko) jest usłane całą siatką ciekawych połączeń. A gdyby tak mieć dostęp do informacji, gdzie leci samolot, który właśnie przelatuje nam nad głową? W tym momencie cały na niebiesko pojawia się Flightradar24 | Radar lotów.
Pinterest
4.9
Każda praca kreatywna wymaga inspirowania się. Tak naprawdę rzadko kiedy tworzymy coś choćby w 70% sami - najczęściej bazujemy zarówno na doświadczeniach, jak i bezpośrednich wzorcach. Na szczęście w trzeciej dekadzie XXI wieku wszystko jest prostsze i mamy ku temu zarówno odpowiednią aplikację, jak i całą sieć społecznościową.
moBILET
4.8
Komunikacja miejska to dla niektórych element życia codziennego. Podobnie jak dla innych konieczność opłacenia miejsca parkingowego, a dla jeszcze innych - podróżowanie koleją. Za wiele z tego typu czynności możemy zapłacić z użyciem jednej aplikacji, a jest nią moBILET. Chociaż oceny od użytkowników zbiera słabe, to i tak warto rozważyć jego instalację!
Google Assistant
4.8
Asystenci głosowi w kraju nad Wisłą mają mocno utrudniony start - większość z nich nie jest w stanie zrozumieć naszego ojczystego języka. Wyjątkiem pozostaje Asystent Google, który już kilka lat temu pojawił się na naszym rynku i od tego momentu zyskał sympatię wielu odbiorców. Warto sprawdzić jego funkcjonalność we własnym domu lub samochodzie!
Reserved
4.5
W pewnym momencie w historii każda duża firma zapragnęła mieć swoją aplikację. W niektórych przypadkach był to bardzo dobry ruch, ale gdzie indziej tworzenie osobnego programu mijało się z celem. Jak jest w przypadku apek powiązanych z modą? Sprawdźmy to na przykładzie programu mobilnego stworzonego specjalnie dla Reserved.
Too Good To Go: End Food Waste
4.3
Są takie aplikacje, które z definicji są codziennymi narzędziami: apka z banku, ulubiony komunikator, coś od pogody i liczenia kalorii. Ale w całym zbiorze różnego rodzaju programów i sieci są też propozycje wysoce nieoczywiste, które takimi właśnie „must have"mogą się stać. Jednym z nich jest bardzo ciekawy koncept Too Good To Go, czyli usługa mająca na celu ratować jedzenie przed wyrzuceniem.