TIER Electric scooters
com.tier.app
TytułTIER Electric scooters
Wersja4.0.75
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.tier.app

Kilka lat temu w Polsce rozpoczęło się szaleństwo na punkcie hulajnóg. Wraz z rynkowym sukcesem, nie tylko weszły one do miast, ale też zmieniły krajobraz metropolii. Wszystko przez to, że do akcji wkroczyły firmy wypożyczające, których ideą jest „jedź, a później zostaw tam, gdzie chcesz". Od teraz pojazdy we wszystkich kolorach tęczy można obserwować na chodnikach, parkingach, placach, zatoczkach i skwerach - swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca też firma TIER Mobility.

Dla kogo jest aplikacja TIER Hulajnoga?

Przede wszystkim dla osób pragnących skorzystać z hulajnóg TIER, jeśli akurat są dostępne w mieście w którym mieszkamy lub do którego się udajemy,

To nie wszystko - w ten sam sposób są udostępniane również charakterystyczne, elektryczne rowery,

A i na tym nie koniec, ponieważ firma ma jeszcze w swoim portfolio nieco szybszy środek transportu dostępny na tej samej zasadzie, czyli skuter elektryczny.

Sposobów na poruszanie się jest całkiem sporo, zobaczmy zatem, jak sprawuje się sama aplikacja.

Możliwości i funkcje

Pod kątem użyteczności wszystko w apce TIER Hulajnoga stoi na najwyższym poziomie - można śmiało rzec, że w obrębie programu spotykają się rynkowe standardy. Oczywiście najpierw należy zarejestrować nowe konto, a w kolejnym kroku powiązać preferowaną formę płatności. Może to być np. karta debetowa albo Google Pay.

Kolejnym etapem jest skorzystanie z ekranu głównego w postaci mapy. To tam rozmieszczone są wszystkie trzy typy pojazdów, wraz z oznaczeniem stref, po których możemy się poruszać. Mechanizm działania aplikacji stworzony został w ten sposób, aby maksymalnie ułatwić odbiór urządzenia - podchodzimy np. do hulajnogi, skanujemy kod QR i odblokowujemy funkcję poruszania się. Od tej pory zacznie liczyć się czas, a cała jazda zostanie rozliczona według taryfikatora minutowego.

Po wszystkim w aplikacji można zakończyć trasę, oczywiście zostawiając pojazd w bezpiecznym i nieprzeszkadzającym innym poruszającym się miejscu - warto o tym pamiętać. Wszystkie kwoty są widoczne bezpośrednio w aplikacji, łącznie z podsumowaniem trasy. Należy też pamiętać o opłatach za rezerwację urządzenia, mogą one zostać naliczone. W trakcie użytkowania, operator nakłada także blokadę pewnej niewielkiej kwoty na koncie.

Zalety

Aplikacja TIER Hulajnoga to solidny gracz na rynku, który wyróżnia się:

Łatwością w użytkowaniu - wszystkie funkcje są dostępne pod ręką i nie ma obaw o zagubienie się wśród opcji rezerwacyjnych,

Format mapy sprawdza się wyśmienicie, w dodatku pojazdy można rezerwować,

Dostępne są trzy rodzaje pojazdów, niestety skutery (jako nowość) dopiero są w fazie pilotażu,

Zostały opracowane systemy poleceń, kupony zniżkowe i specjalne oferty, aby obniżyć koszt wynajmu pojazdów.

Wszystko to w bardzo przyjaznej szacie graficznej, nawiązującej do kolorystyki urządzeń. Warto wspomnieć o tym, że same hulajnogi i rowery też należą do wygodnych i solidnych.

Wady

Użytkownicy mogą zauważyć też kilka wad:

Poruszanie się z aplikacją jest po prostu... drogie. Niejednokrotnie lepszym rozwiązaniem na przejechanie kilku kilometrów w mieście jest nadal taksówka, która pomieści kilka osób i dodatkowy bagaż,

W aplikacji część użytkowników odnotowała problemy z podłączeniem źródła płatności,

Podczas poruszania się, trzeba pilnować stref, które są oznaczone na mapie.

Ogólnie sam program jest godny polecenia, kwestią dyskusyjną pozostaje cennik usług i dostępność urządzeń w miastach.

TIER Hulajnoga to apka porażająca za rynkową średnią. Responsywność jest tu bardzo wysoka, ale samo rozwiązanie nie jest zbyt innowacyjne - model działania sprowadza się dokładnie do tego samego, co prezentuje konkurencja. Kiedy warto wybrać TIER? Nierzadko warto porównywać bieżące cenniki oraz lokalną dostępność pojazdów i na tej podstawie podejmować decyzję, czy użyć tej apki, programu konkurencji czy też wezwać taksówkę.

5.0/5.0
5,416