Voice Translator All Languages
com.yapp.voicecameratranslator
TytułVoice Translator All Languages
Wersja13.8
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.yapp.voicecameratranslator

Ludzie w Polsce coraz chętniej podróżują. Oczywiście lokalne atrakcje, uzdrowiska i miejscowości wypoczynkowe będą zawsze na topie ze względu na odległość, ale wyjazdy zagraniczne mają swój niekwestionowany urok i prestiż. Dlatego planując wyjazd gdzieś daleko, powinniśmy zadbać o odpowiedni „ekwipunek"na naszym smartfonie. Jedną z aplikacji, które warto przetestować, jest Tłumacz głosowy: mów i tłumacz od niezależnego dewelopera Champ_App.

Dla kogo jest aplikacja Tłumacz głosowy?

Docenią ją osoby słabo znające język obcy, ale pragnące podróżować poza granice Polski bez stresu i obaw,

To świetna propozycja dla zaawansowanych podróżników, którzy wybierają się w bardziej egzotyczne kierunki, gdzie nie sposób dogadać się np. po angielsku,

Będzie to idealny program również dla tych, których czeka spotkanie z obcokrajowcami w Polsce - na zjeździe rodzinnym, wymianie szkolnej etc.

Ponadto warto zaznaczyć, że program ma też inne, ciekawe opcje niż rozpoznawanie mowy - ale o tym szerzej wspominamy poniżej.

Możliwości i funkcje

Zacznijmy od tego, jak duża jest baza języków - bo ta jest ogromna, zawierająca ponad 100 wariantów, w tym oczywiście nasz ojczysty polski. Z dostępu do niej można skorzystać w kilku trybach, a wszystkie są w pełni darmowe. Jedyną niedogodnością pozostają reklamy.

Zanim przejdziemy do poszczególnych trybów, warto też wspomnieć, że apka ma wbudowaną historię tłumaczeń. Dzięki temu do wszystkich rozmów i treści można wrócić, co ma ogromne znaczenie podczas uczenia się języka. Tak - Tłumacz głosowy może być nie tylko „drogą na skróty", ale też świetną metodą nauki.

Wracając do opcji, to najważniejszym sposobem interakcji z programem jest tłumaczenie ze słuchu. Wystarczy wybrać język źródłowy i docelowy, a następnie wypowiedzieć słowo, zadnie lub cały ciąg myślowy. Oprogramowanie rozpozna głos i przetworzy mowę najpierw na tekst, aby chwilę później dać gotowe tłumaczenie. Oczywiście tekst można także wpisać ręcznie.

Drugim sposobem będzie funkcja OCR, czyli skan tekstu za pomocą kamery. To wygodna metoda szczególnie w restauracjach, na zewnątrz i przy przeglądaniu dokumentów. Trzecią droga jest uruchomienie konwersacji - ten tryb świetnie radzi sobie z pomocą w prowadzeniu rozmowy z drugą osobą.

Zalety

Dostrzegamy sporo zalet tego programu:

Apka jest bardzo szybka i przy tum świetnie wygląda,

Dostęp do niej jest darmowy,

Twórcy stale ją rozwijają,

Nie jest to zwykły tłumacz - interakcja przebiega na kilka wygodnych sposobów,

Historia tłumaczeń pomaga w trakcie nauki języka.

Powyższa lista sprawia, że naszym zdaniem warto dać jej szansę!

Wady

Czy zatem program może w pełni zastąpić wykwalifikowanego tłumacza?

Aplikację lepiej traktować w kategorii gadżetu, niż poważnego narzędzia. Może pomóc, ale jakość tłumaczeń mocno odbiega od tego, co mógłby przygotować wykwalifikowany specjalista.

Niektórzy użytkownicy skarżą się na zbyt dużą liczbę reklam - to może być szczególnie irytujące, gdy zależy nam na oszczędzaniu transferu danych poza granicami kraju,

Część osób zauważa, że tłumaczenia są niskiej jakości. W naszym ujęciu nie odbiegają one od standardów w tego typu aplikacjach, ale warto wziąć te głosy również pod uwagę.

Pamiętajmy też, że ograniczeniem jest dostęp do internetu. Ten jest konieczny, aby funkcje aplikacji zadziałały.

Jeszcze dwie dekady temu aplikacje takie jak ta należały do grona pomysłów z pogranicza fantasy. Dziś technologia tłumaczenia maszynowego jest już bardzo zaawansowana, a w dodatku coraz cześciej uzupełnia ją sztuczna inteligencja. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że niebawem apki takie jak ta będą standardem - być może nawet w wirtualnej rzeczywistości. Tymczasem Tłumacz głosowy: mów i tłumacz polecamy, głównie jako pomocne narzędzie podczas prywatnych podróży i ciekawy gadżet jednocześnie.

4.1/5.0
3,986