Too Good To Go: End Food Waste
com.app.tgtg
TytułToo Good To Go: End Food Waste
Wersja22.11.11
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.app.tgtg

Są takie aplikacje, które z definicji są codziennymi narzędziami: apka z banku, ulubiony komunikator, coś od pogody i liczenia kalorii. Ale w całym zbiorze różnego rodzaju programów i sieci są też propozycje wysoce nieoczywiste, które takimi właśnie „must have"mogą się stać. Jednym z nich jest bardzo ciekawy koncept Too Good To Go, czyli usługa mająca na celu ratować jedzenie przed wyrzuceniem.

Dla kogo jest aplikacja Too Good To Go: Ratuj jedzenie?

Przede wszystkim dla osób, którym nie jest obojętny los naszej Ziemi i chcą przyczyniać się do budowania równowagi w jej obrębie,

To również wspaniała opcja dla oszczędnych - świetne ceny to domena Too Good To Go!

I wreszcie skorzystanie z niej będzie świetną okazją do zabawy, zrobienia sobie niespodzianki - bo przecież nigdy nie wiemy, co dokładnie otrzymamy...

...ale o tym nieco dalej: tym razem recenzując przybliżymy mocniej ideę, niż będziemy przyglądać się funkcjom!

Możliwości i funkcje

Jakie jest założenie Too Good To Go? Przede wszystkim apka ma łączyć właścicieli biznesu z ludźmi. Twórcy spostrzegli, że na świecie marnuje się mnóstwo jedzenia i nie ma z tego korzyści absolutnie nikt: prowadzący sklep, odbiorcy i przede wszystkim środowisko - wszyscy są stratni. Too Good To Go ma za zadanie zmniejszyć ten dystans i zaoferować usługę ciekawą dla każdego.

W aplikacji można kupować „paczki niespodzianki", przygotowywane przez obsługę sklepu. Jest to jedzenie, które następnego dnia nie mogłoby być już sprzedane, albo prewencyjnie - ma bardzo krótki termin przydatności do spożycia. Kupujący ma do dyspozycji mapę pobliskich biznesów, z której wybiera interesujące go punkty, szuka paczek i składa zamówienie. Po opłaceniu, w aplikacji pojawia się indywidualny kod, który pokazujemy sprzedawcy. I to wszystko!

Największą bolączką tego typu odkrywczych projektów jest to, że o idei rozpisuje się prasa, społeczeństwo rozpływa się od zachwytów, po czym hyle mija po kilku miesiącach, a startup dogorywa bez publiki. Tym razem mogło być podobnie, ale nic bardziej mylnego; Too Good To Go jest żywe i stale się rozwija!

W programie musimy założyć konto, a płacić możemy w bardzo wygodny sposób kartą lub szybkimi płatnościami. Eksploracja terenu następuje poprzez mapę, albo widok listy.

Zalety

Instalując aplikację mamy poczucie, że wreszcie robimy coś dobrego:

Na główną uwagę zasługuje idea niemarnowania jedzenia - pomysł biznesowy jest tutaj bardzo udany,

Kolorystyka aplikacji i tożsamość marki są również świetnym wyróżnikiem,

Wszystko działa bardzo sprawnie, nie zawiesza się,

Apka jest stale rozwijana, twórcy inwestują też w marketing.

Warto też dodać, że nie jest to projekt jedynie na rynek Polski - spotkać ją można w innych krajach europejskich oraz Ameryce Północnej.

Wady

Naszym zdaniem główną wadą apki jest jej rodzimy zasięg:

Wciąż w mniejszych miastach niewiele biznesów przystąpiło do kooperacji z Too Good To Go,

Gąszcz opcji i pewne graficzne niespójności sprawiają, że trzeba chwili na odnalezienie się w menu programu,

Brakuje rozbudowanego trybu powiadomień.

Trafnym spostrzeżeniem więc będzie, że aplikacja stanie się tym lepsza, im więcej podmiotów do niej przystąpi. Zachęcajmy więc nie tylko odbiorców, ale i właścicieli biznesów do zainteresowania się nią!

Too Good To Go to świetnie opracowana, rozsądnie prowadzona i z międzynarodowym zasięgiem sieć, której celem jest walka z marnowaniem jedzenia. Czy ta idea się przyjmie? Już to zrobiła, bo Too Good To Go jest z nami od wielu lat (start w 2015 roku w Danii)!

4.3/5.0
2,510