Gorące aplikacje

myCANAL, TV en live et replay
4.2
Na polskim rynku pojawia się coraz więcej aplikacji i usług typu VOD. Konkurencja jest ogromna, a wszelkie hermetyczne rozwiązania (np. dedykowane tylko dla abonentów telewizji satelitarnej) odchodzą do lamusa. Na podobny krok zdecydowali się twórcy CANAL+, zachęcając wszystkich do skorzystania z pełnego ciekawych treści serwisu.
Jakdojade: public transport
4.7
Chyba każdy kiedyś zmierzył się z podobnym scenariuszem: nowe miasto, centrum, dziesiątki przystanków i sposobów na przemieszczanie się, a konieczność dojazdu do jednej z dzielnic ościennych. Albo nawet trzy przystanki dalej - zawsze nieco taniej będzie skorzystać z transportu zbiorowego, a w centrach miast nawet szybciej, niż z taksówki. Dawno temu te i inne problemy rozwiązali twórcy serwisu Jakdojade.pl, który później doczekał się świetnej aplikacji. Jakie ma ona funkcje?
TIER Electric scooters
5.0
Kilka lat temu w Polsce rozpoczęło się szaleństwo na punkcie hulajnóg. Wraz z rynkowym sukcesem, nie tylko weszły one do miast, ale też zmieniły krajobraz metropolii. Wszystko przez to, że do akcji wkroczyły firmy wypożyczające, których ideą jest „jedź, a później zostaw tam, gdzie chcesz". Od teraz pojazdy we wszystkich kolorach tęczy można obserwować na chodnikach, parkingach, placach, zatoczkach i skwerach - swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca też firma TIER Mobility.
Reserved
4.5
W pewnym momencie w historii każda duża firma zapragnęła mieć swoją aplikację. W niektórych przypadkach był to bardzo dobry ruch, ale gdzie indziej tworzenie osobnego programu mijało się z celem. Jak jest w przypadku apek powiązanych z modą? Sprawdźmy to na przykładzie programu mobilnego stworzonego specjalnie dla Reserved.
Roblox
4.2
Jeśli ktoś grał w Simsy, albo godzinami potrafił zatracać się w świecie Minecrafta, ten z pewnością zakocha się również w Roblox. Jest to wyjątkowa gra, która jest stale rozwijana od 2006 roku. Tutaj wyobraźnia gra pierwsze skrzypce!
Tinder: Dating app. Meet. Chat
4.3
Jak umówić się na randkę? Swoją drugą połowę można poznać w szkole, pracy, na imprezie lub... coraz częściej w internecie. O czasach, gdy randkowanie z osoba poznaną w sieci było synonimem „obciachu", już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś aplikacje takie jak Tinder to chleb powszedni i społeczna norma!
Skype
4.9
Dawniej Skype był synonimem możliwości bezpłatnego połączenia się z innymi ludźmi. Wyróżniał się przede wszystkim tym, że po podłączeniu kamery, czat mógł być przeprowadzony w formie wideo. Po wielu latach dominacji na rynku, jego siła przebicia nieco zmalała, ale wciąż jest to bardzo solidna sieć komunikacyjna. Sprawdźmy, co ta apka potrafi!
Lidl Plus
4.9
W każdym dużym mieście w Polsce jest przynajmniej kilka sklepów sieci Lidl, a w całym kraju około 700. Na świecie - blisko 11 000. Od kilkunastu miesięcy rozwijana jest też aplikacja, która pozwala na wygodny dostęp do oferty i dużych rabatów, zarezerwowanych tylko dla posiadaczy karty Lidl Plus.
moBILET
4.8
Komunikacja miejska to dla niektórych element życia codziennego. Podobnie jak dla innych konieczność opłacenia miejsca parkingowego, a dla jeszcze innych - podróżowanie koleją. Za wiele z tego typu czynności możemy zapłacić z użyciem jednej aplikacji, a jest nią moBILET. Chociaż oceny od użytkowników zbiera słabe, to i tak warto rozważyć jego instalację!
Weather & Radar - Storm radar
4.2
Sprawdzanie prognozy pogody to jedna z tych czynności, którą obok mycia zębów każdy z nas wykonuje niemal codziennie. Pomimo tego, że mamy mnóstwo obiekcji co do ich sprawdzalności w dłuższym terminie, to i tak kierujemy się tymi danymi, planując pracę, odpoczynek i wyjazdy. Czego można spodziewać się po nieco mocniej rozbudowanej aplikacji? Z pewnością dużo więcej, niż informacji o bieżącej temperaturze!
Vinted - Second-hand clothing
4.2
W Polsce są obecnie tylko trzy, naprawdę liczące się społeczności zakupowe, dysponujące ogromna bazą ofert z kategorii moda. Jedną z nich - najmłodszą - jest szturmem zdobywające rynek Vinted. Serwis ten poprzez swoją aplikację promuje tzw. modę cyrkulacyjną, co samo w sobie jest dość dobrym pomysłem z punktu widzenia poszanowania zasobów ludzkich.
Facebook
4.3
Facebook, chociaż w ostatnich miesiącach przeżywa dość mocny kryzys wizerunkowy powiązany jednocześnie z odpływem użytkowników, to wciąż największy i najbardziej rozpoznawalny serwis społecznościowy na świecie. Również w Polsce korzystają z niego miliony użytkowników, w dodatku zaglądając tam codziennie.
Google Home
4.7
Słowa „smart home"na wszystkie możliwe sposoby wdarły się do internetowego świata, a równocześnie też do naszych mieszkań i domów. Wraz z nimi nierzadko zmieniło się też całe życie i sposób interakcji z otaczającą nas elektroniką. Dziś zdecydowanie więcej dzieje się automatycznie, w zależności od określonych warunków. Aby ułatwić nam poruszanie się w tych realiach, powstało mnóstwo aplikacji - jedną z najważniejszych pozostaje Google Home.
HP Smart
4.5
Drukowanie dokumentów i zdjęć powinno być przede wszystkim proste. Do tego dążą producenci sprzętu i oprogramowania, stale dostarczając zoptymalizowanych rozwiązań. Czy takie jest właśnie HP Smart? Sprawdźmy!
Zepp Life(MiFit)
4.7
Nazwy Zepp Life być może kojarzy niewiele osób, ale za to Mi Fit - już prędzej. A to ta sama apka w nowej odsłonie. Służy dokładnie tak samo - obsługuje oryginalne opaski Mi Band i zegarki Amazfit, stanowiąc pomost pomiędzy danymi w tych urządzeniach, a informacjami pobieranymi z telefonu.
Mushrooms app
4.5
Wyjście do lasu, szczególnie sierpniową lub wrześniową porą, może skutkować trafieniem na spore ilości grzybów. Jeśli zbieramy je każdego roku od wielu lat, to z pewnością potrafimy je rozróżniać. W innym przypadku najlepiej pójść na grzybobranie z kimś, kto jest w tym temacie bardziej zaawansowany. A może lepiej wybrać aplikację? Cóż, sprawdzamy, czy takie rozwiązanie ma szanse na powodzenie!
Duolingo: language lessons
5.0
Nauka języków obcych to wyzwanie, które można podjąć na każdym etapie życia, nie tylko w czasach szkolnych. Problem w tym, że często brak zaangażowania tłumaczony jest „brakiem umiejętności do nauki", jak również deficytem czasu. Aplikacja Duolingo ma rozwiązać zarówno pierwszy, jak i drugi problem w bardzo ciekawy sposób.
FaceApp: Face Editor
4.9
Szeroko pojęta rozrywka, to nie tylko gry logiczne, przygodowe czy rpg. To również aplikacje takie jak FaceApp, czyli łączące w sobie dobrą zabawę i pewnego rodzaju użyteczność. W tym przypadku ma to miejsce w obszarze grafiki. Za co ponad 100 milionów osób pokochało FaceApp?
Odrabiamy.pl
4.8
Gdyby taka aplikacja istniała dwadzieścia lat temu, to ówcześni uczniowie byliby w siódmym niebie. Odrabiamy.pl to jeden z największych zbiorów książkowych zadań, które są rozwiązane przez profesjonalistów. To ogromna ściąga, droga na skróty, czy też może nieoceniona pomoc naukowa? W zależności od nastawienia, serwis te może wnieść sporo dobrego!
Too Good To Go: End Food Waste
4.3
Są takie aplikacje, które z definicji są codziennymi narzędziami: apka z banku, ulubiony komunikator, coś od pogody i liczenia kalorii. Ale w całym zbiorze różnego rodzaju programów i sieci są też propozycje wysoce nieoczywiste, które takimi właśnie „must have"mogą się stać. Jednym z nich jest bardzo ciekawy koncept Too Good To Go, czyli usługa mająca na celu ratować jedzenie przed wyrzuceniem.
żappka – Żabka dla Klientów
4.5
Sieć franczyzowych sklepów Żabka na stałe wpisała się w krajobraz polskich miast. Są też takie miejsca, gdzie trudno na horyzoncie nie dostrzec nawet dwóch lub trzech tego typu miejsc niedaleko siebie. Kwestią czasu było zatem stworzenie dedykowanej aplikacji - tak też się stało i powstała"żappka - Żabka dla Klientów".
Google Assistant
4.8
Asystenci głosowi w kraju nad Wisłą mają mocno utrudniony start - większość z nich nie jest w stanie zrozumieć naszego ojczystego języka. Wyjątkiem pozostaje Asystent Google, który już kilka lat temu pojawił się na naszym rynku i od tego momentu zyskał sympatię wielu odbiorców. Warto sprawdzić jego funkcjonalność we własnym domu lub samochodzie!
Revolut: Spend, Save, Trade
4.3
Mobilna bankowość jeszcze dziesięć lat temu była nowinką, z której najchętniej korzystali technologiczni zapaleńcy. Dziś już nikogo nie dziwi robienie przelewów i sprawdzanie stanu konta w aplikacji na telefonie. Co więcej, aplikacje tego typu potrafią dużo ponadto. Świetnym przykładem na to jest Revolut - usługa, która nie wywodzi się z tradycyjnej bankowości.
Microsoft Teams
4.4
Potrzebujemy się kontaktować na różne sposoby i chociaż połączenia w sieci komórkowej, SMS-y i poczta email wciąż mają się dobrze, to „goni je"nieco inna możliwość interakcji. Jest ona realizowana przez różnego rodzaju oprogramowanie do czatów wideo oraz pracy w grupie, a do takich zalicza się znany produkt Microsoftu.