myCANAL, TV en live et replay
com.canal.android.canal
TytułmyCANAL, TV en live et replay
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.canal.android.canal

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej aplikacji i usług typu VOD. Konkurencja jest ogromna, a wszelkie hermetyczne rozwiązania (np. dedykowane tylko dla abonentów telewizji satelitarnej) odchodzą do lamusa. Na podobny krok zdecydowali się twórcy CANAL+, zachęcając wszystkich do skorzystania z pełnego ciekawych treści serwisu.

Dla kogo jest aplikacja CANAL+?

Jeśli poszukujesz aplikacji, w której znajdziesz mnóstwo tradycyjnych kanałów telewizyjnych, to ta usługa z pewnością jest warta wykupienia subskrypcji,

Wykupując tradycyjny abonament satelitarny, dostęp do treści w tym programie nierzadko dodawany jest gratis - dzięki temu można oglądać telewizję poza domem!

Nie zawiodą się również fani wideo na żądanie, szczególnie w postaci świetnych programów telewizyjnych, niedostępnych nigdzie indziej.

Aplikacja CANAL+ z pewnością nie znajduje się wśród topowych graczy na polskim rynku VOD, ale zdecydowanie warto jej poświęcić chwilę uwagi.

Możliwości i funkcje

Najważniejszą, wyróżniającą funkcją jest możliwość oglądania linearnej telewizji zawsze i wszędzie, bez dostępu do dekodera naziemnego lub satelitarnego. Kanałów jest ogromny wybór, a dostęp do nich rozwiązany w formie pakietowej. Ucieszą się szczególnie fani sportu, bo oferta jest tu naprawdę bogata. Nie mniej zadowoleni będą wielbiciele filmów i seriali, a i interesujące programy TV są tu na porządku dziennym.

Drugim elementem oferty jest dostęp typowo w formule VOD. Filmy są dodawane każdego miesiąca, seriale również. Najbardziej warte uwagi są jednak programy autorskie np. takich stacji jak Domo+, Kuchnia+, czy Planete+. Dzięki temu zyskujemy do obejrzenia bardzo dobrze zrealizowane programy tematyczne - od kulinarnych, po wnętrzarskie lub przyrodnicze - niedostępne nigdzie indziej.

Zalety

Podsumowując, krótko o zaletach:

Mnóstwo ciekawych kanałów telewizyjnych dostępnych na żywo;

Sporo unikalnych treści w postaci programów dokumentalnych;

Stale rozwijana baza filmowo-serialowa;

Możliwość zakupu konkretnych pakietów, np. dających dostęp do sportu.

Kwestia wysokości abonamentu jest jednak tematem spornym, ponieważ kwoty są dość wysokie, ale i sama oferta dość bogata. Wśród zalet można wymienić jeszcze szeroką dostępność usługi na urządzeniach mobilnych, telewizorach i w ramach usług castowania obrazu.

Wady

Grupa CANAL+ próbowała już kilku różnych sposobów na wejście na polski rynek VOD, a poprzednie nie należały do udanych. Wyciągnięto wnioski, jednak te rzeczy mogą denerwować:

Słaby dostęp do jakości 4K i dźwięku Dolby Atmos. Większość treści umieszczonych w serwisie pamięta jeszcze czasy telewizorów FullHD, a to niedopuszczalne w drugiej dekadzie XX w. - sprawa ewidentnie do poprawy!

Wydajność serwerów w szczytowych momentach niedomaga. Niestety w dniach, gdy transmitowana jest Liga Mistrzów lub inne ważne wydarzenie sportowe, to przeciążone serwery nierzadko zwracają błąd, kanałów live i treści VOD nie da się oglądać, a stream jest przerywany.

Nawigacja w aplikacji do poprawy. W porównaniu do konkurencji, np. Netflix lub HBO Max, nawigacja w serwisie jest nieco toporna. Nie zawsze wykorzystywane są też wszystkie funkcje na Smart TV, np. w przypadku telewizorów LG brak obsługi pilota Magic.

Pomimo powyższych niedociągnięć, warto rozważyć zakup subskrypcji - głównie ze względu na świetną bazę programów dokumentalnych i dostęp do kanałów live.

Aplikacja CANAL+ to kolejny eksperyment francuskiej grupy z wejściem na polski rynek VOD. Póki co nie brakuje ta atmosfery skandalu, głównie ze względu na niedostateczną wydajność serwerów i kiepską jakość wideo oraz dźwięku. Gdy te dwa problemy zostaną rozwiązane, a aplikacja będzie dalej się rozwijać, to z pewnością zbierze ona lepsze recenzje i będzie w pełni godna polecenia.

4.2/5.0
4,978