Flightradar24 Flight Tracker
com.flightradar24free
TytułFlightradar24 Flight Tracker
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.flightradar24free

Dla jednych latanie samolotem to fascynująca sprawa, innym kojarzy się to z koniecznością, a kolejni boją się tej czynności. Nie zmienia to faktu, że każdego dnia nad naszą głową przelatują setki maszyn, które lądują potem na lotniskach na całym świecie. Oznacza to, że nasze niebo nad Polską (i nie tylko) jest usłane całą siatką ciekawych połączeń. A gdyby tak mieć dostęp do informacji, gdzie leci samolot, który właśnie przelatuje nam nad głową? W tym momencie cały na niebiesko pojawia się Flightradar24 | Radar lotów.

Dla kogo jest aplikacja ?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś / zastanawiałeś się „dokąd leci samolot, ten dokładnie nade mną", to ta aplikacja zdecydowanie jest dla ciebie!

Fani lotnictwa i ciekawostek z tej dziedziny muszą Flightradar24 potraktować jako jeden z obowiązkowych programów na swoim smartfonie,

Używając aplikacji można też zabłysnąć w towarzystwie: „wiecie, że ten samolot leci właśnie do ... z prędkością ...?".

W wersji podstawowej aplikacja jest bezpłatna, jednak warto wiedzieć, że część jej funkcji jest ukryta za paywallem. Dostępne są konta „SILVER"oraz „GOLD", znacząco zwiększające funkcjonalność tego oprogramowania.

Możliwości i funkcje

Sam Flightradar24 to przede wszystkim mapa najbliższej okolicy, na której można obserwować wszystkie dostępne w publicznym podglądzie loty. Oczywiście spora część wojskowych maszyn pozostaje ukryta przed wzrokiem postronnych, chociaż nie wszystkie - niektóre loty patrolowe wciąż można obserwować na radarze. Ponadto dostępne są wszystkie loty linii lotniczych oraz większość informacji o trasach przebywanych przez prywatne maszyny.

Unikalną funkcja Flightradar24 jest opcja skanowania nieba - wskazujemy smartfonem na przelatujący samolot i wyświetla nam się pełen przegląd informacji na jego temat. W bazie dostępnych jest sporo szczegółowych danych zarówno na temat samych maszyn, jak i lotnisk. Poza funkcjami AR można korzystać też z ciekawego widoku 3D.

Niestety szczegółowe dane historyczne są już poza zasięgiem użytkowników korzystających z aplikacji w trybie darmowym. Aby wygodnie przeglądać prognozę pogody, również warto zainwestować w konto SILVER. Jeszcze więcej informacji, w tym map lotniczych można

otrzymać opłacając wersję GOLD - w tej formie Flightradar24 to najpełniejsze tego typu oprogramowanie na rynku.

Zalety

Dostępna w 150 krajach aplikacja to również mnóstwo pochwał ze strony użytkowników, jak i recenzentów. Docenia się przede wszystkim:

bogactwo funkcji aplikacji - tu deweloperzy dali popis współczesnych możliwości interfejsów graficznych,

ogromną, stale aktualizowaną bazę wiedzy - to nieskończone źródło ciekawostek na temat lotnictwa,

bardzo użyteczną i łatwą w użyciu opcję radaru AR - wskazanie aparatem na samolot i uzyskanie szybkiej informacji na temat lotu to szczyt ergonomii

Jak dla nas powyższe to spora zachęta do zainstalowania!

Wady

Mimo szczerych chęci wnikliwego sprawdzenia aplikacji, niewiele jesteśmy w stanie jej zarzucić. Oto nasze typy:

niestety część funkcji jest płatna, a subskrypcja nie należy do najtańszych - dla fanów lotnictwa nie będzie to jednak istotna przeszkoda,

wieść gminna niesie, że konkurencja jest w stanie pokazać nieco więcej ruchu wojskowego,

dla części użytkowników mnogość informacji i opcji może okazać się wręcz przytłaczająca.

I chociaż Flightradar24 to lider na rynku, to wciąż warto zapoznać się z rozwiązaniami konkurencji, szczególnie w wersjach PRO - mogą się one okazać dużo tańsze w ujęciu rocznego użytkowania.

Z tej aplikacji skorzysta zarówno osoba chętna od czasu do czasu zeskanować niebo „z ciekawości", jak i wytrawny fan lotnictwa. Przyda się również wszystkim tym, których rodzina sporo lata - można mieć wszystkie bieżące informacje na temat konkretnego lotu w jednym miejscu!

4.5/5.0
6,172