Yanosik antiradar & navigation
pl.neptis.yanosik.mobi.android
TytułYanosik antiradar & navigation
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietpl.neptis.yanosik.mobi.android

KAżdy, kto dużo podróżuje własnym samochodem, ten wie, że na drodze trzeba uważać. Na warunki atmosferyczne, innych uczestników ruchu, korki, remonty... no i oczywiście czyhającą w krzakach policję z „suszarką", jak również rozstawiony w strategicznym miejscu fotoradar. Aplikacja Yanosik ma być dla nas takim kompendium ostrzeżeń o wszystkich sytuacjach, w których możemy mocniej narazić się na mandat - sprawdźmy jak to działa!

Dla kogo jest aplikacja Yanosik?

Dla kierowców - przede wszystkim!

To świetna nawigacja scalona z aktywnymi powiadomieniami o policji na drodze - docenią ją ci, którym stale trzeba przypominać o zdejmowaniu nogi z gazu,

Przyda się również osobom poruszającym się po autostradach, ponieważ ma wbudowany moduł płatności.

Przyjrzyjmy się jeszcze szerzej możliwościom Yanosika.

Możliwości i funkcje

Tym, do czego została stworzona ta aplikacja, jest oczywiście ostrzeganie innych o patrolach policji pojawiających się na drodze, również tych w nieoznakowanych pojazdach. Był to pierwotny cel i do tej pory z tego zadania palka wywiązuje się perfekcyjnie. Stoi za tym oczywiście bardzo silna społeczność, aktywnie korzystająca z modułu zgłoszeń.

Do czego jeszcze służy Yanosik? Można za jego pomocą np. kupić auto - tak, to nie pomyłka, aplikacja ma zintegrowaną mini giełdę samochodową. Jeśli jeździmy spokojnie, to możemy też liczyć na ciekawą opcję OC od partnerów programu - interesujące, prawda?

Yanosika można też wykorzystać w formie wideorejestratora, trzeba tylko smartfon umieścić na szybie tak, aby oko aparatu mogło obserwować drogę przed maską. Wszystkie te funkcje scala też nawigacja z obsługa punktów pośrednich, bazą POI, systemem omijania korków oraz informacjami dotyczącymi obowiązujących na danym odcinku trasy ograniczeń prędkości.

Twórcy chwalą się, że Yanosik „ma wszystko, czego potrzebuje kierowca"i to faktycznie prawda. Jednak dla wielu kierowców dodatki mogą być niepotrzebnym zbytkiem, a aplikacja mogłaby występować w formie lite, pozbawiona tych wszystkich dodatków. Jednak model działalności twórców jest nieubłagany - apka pozostaje darmowa, ale w zamian są w niej reklamy i sekcje mocno nastawione na sprzedaż. Jednak najważniejsze pozostaje to, że dzięki Yanosikowi możemy podczas podróży po Polsce liczyć na mnóstwo wsparcia ze strony innych kierowców.

Zalety

Tak wielu użytkowników nie może się mylić!

Siłą tego programu jest ogromna liczba osób, które tworzą aktywną społeczność ostrzegającą innych użytkowników ruchu,

Dodatkowe opcje jak rejestrator, nawigacja i system omijania korków zachęcają do głębszego sprawdzenia możliwości programu,

Jest to aplikacja darmowa, choć okupiona reklamami.

Można zatem wnioskować, że program ten będzie wysoce użyteczny, co oczywiście jest faktem.

Wady

Nie każdemu jednak Yanosik przypadnie do gustu:

Są na rynku lepsze nawigacje, o ciekawszym interfejsie i wielu możliwościach,

Duża liczba „śmieci"reklamowych, w tym samych opcji wychodzących poza główny zakres użyteczności programu, potrafi lekko zdenerwować,

Mnogość i częstotliwość powiadomień w dużych miastach jest momentami zbyt intensywna,

Mimo wad, warto Yanosika zainstalować i dać mu szansę sprawdzenia się przede wszystkim na drodze.

Jaki jest nasz werdykt? Uważamy Yanosika za świetny produkt, z rozwojową koncepcją. Ostatnie, co można by o nim powiedzieć to fakt, że twórcy nie mają kreatywności. Jest to przy okazji też świetny punkt scalający społeczność kierowców w „słusznej sprawie". To plus wiele trafnych usług dodatkowych może skusić odbiorcę o określonym profilu. My jednak wracamy do konkurencji, a do Yanosika powrócimy za jakiś czas, sprawdzić jak dobrze się rozwija!

4.4/5.0
3,780