FaceApp: Face Editor
io.faceapp
TytułFaceApp: Face Editor
Wersja11.0.2
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietio.faceapp

Szeroko pojęta rozrywka, to nie tylko gry logiczne, przygodowe czy rpg. To również aplikacje takie jak FaceApp, czyli łączące w sobie dobrą zabawę i pewnego rodzaju użyteczność. W tym przypadku ma to miejsce w obszarze grafiki. Za co ponad 100 milionów osób pokochało FaceApp?

Dla kogo jest aplikacja FaceApp?

Dla osób spragnionych rozrywki - przede wszystkim! Korzystanie z niej to głównie dobra zabawa,

Zadowoleni bedą również wszyscy ci, których interesują eksperymenty graficzne i prosta obróbka obrazów,

Użytkownicy mediów społecznościowych, również influencerzy, z chęcią sięgają po FaceApp, aby urozmaicić swój feed.

Dawniej FaceApp był aplikacją słynną głównie z efektu postarzania twarzy, dziś jej zastosowanie jest dużo szerze - wszystko dzięki stale rozbudowywanym algorytmom sztucznej inteligencji.

Możliwości i funkcje

Postarzanie. Wspomniana już wcześniej funkcja pozwala na wklejenie naszego zdjęcia do aplikacji, a następnie postarzenie twarzy - efekty są zaskakujące!

Odmładzanie. Skutek odwrotny do poprzedniego, również dający sporo frajdy. Warto pamiętać, że z miesiąca na miesiąc algorytmy są coraz dokładniejsze.

Upiększanie. To funkcja ukochana przez użytkowniczki IG - dzięki niej zdjęcia są wzbogacane o dodatkowy makijaż, włosy zyskują na objętości, a wszelkiego rodzaju przebarwienia na twarzy można wyeliminować w kilka sekund. Wbrew pozorom jest to potężne narzędzie, potrafiące pomoc w obróbce zdjęcia nawet do poziomu profesjonalnego.

Ponadto w programie znaleźć można mnóstwo presetów kolorystycznych, jest też funkcja zamiany tła oraz ciekawostka - podmiany twarzy. Zmieniać można również fryzury (opcja przydatna przed wizytą w salonie fryzjerskim).

Do ciekawostek należy również opcja doklejenia pełnego uśmiechu - czasem ten element jest w stanie w pełni zmienić odbiór zdjęcia!

Zalety

Zalet FaceApp jest całkiem sporo:

Ogromny wybór filtrów i funkcji. Tutaj sprawa jest bezdyskusyjna, to jeden z najlepszych tego typu programów mobilnych, jakie są dostępne na rynku.

Zabawa z aplikacją daje naprawdę dużo frajdy, a efekty bywają zaskakujące!

Sztuczna inteligencja faktycznie jest w stanie dokonać trafnej zmiany twarzy lub fryzury, a skutek jest bardzo naturalny (bez odczucia „wklejonego obrazu"),

Aplikacja może być użyteczna również dla osób sporo udzielających się w mediach społecznościowych,

Użytkownicy chwalą stabilność działania.

Wysoką jakość oprogramowania potwierdzają również liczni komentujący, z których większość jest w pełni zadowolonych z działania apki. Cieszy zarówno pomysłowość twórców pod kątem dodawania kolejnych filtrów, jak i zaawansowanie sztucznej inteligencji - jak na aplikację rozrywkową, wszystko to jest rozwiązana zaskakująco dobrze. Wart uwagi jest ciągły rozwój FaceApp - pod tym względem programiści nie osiadają na laurach, starając się stale dostarczać nowości użytkownikom.

Wady

Kiedyś ogromna wadą FaceApp była przede wszystkim jej polityka prywatności. Dziś narzekać można między innymi na:

Minimalna wersja androida, na którym można zainstalować aplikację, to 11,

Wiele funkcji jest ukrytych za paywallem,

W wersji bezpłatnej jest sporo reklam,

Do głównych problemów należy zatem konieczność uiszczenia opłaty subskrypcyjnej za dostęp do oferty pro. Po te operacji można do woli korzystać ze wszystkich opcji, ciesząc się programem wolnym od reklam. Czy opłacanie abonamentu miesięcznego jest jednak dobrym pomysłem przy pace typowo rozrywkowej? Użytkownik musi osądzić sam.

FaceApp zachwyca mnogością filtrów, ich skutecznością i dokładnością działania. Jest to też oprogramowanie bardzo stabilne. Wadą jest ukrycie najciekawszych funkcji w wersji pro - chcąc skorzystać z pełni możliwości musimy zapłacić. Jednak osoby, które poszukują softu typowo do zabawy i obróbki zdjęć z użyciem SI, nie będą takim wydatkiem zawiedzione!

4.9/5.0
4,082