Bank Millennium
wit.android.bcpBankingApp.millenniumPL
TytułBank Millennium
Wersja4.74.5
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietwit.android.bcpBankingApp.millenniumPL

Aplikacje bankowe są lepsze i gorsze - istnieją także rynkowe średniaki. Do których zaliczy się program mobilny przygotowany przez Millennium? Sprawdzamy funkcje oraz wrażenia z użytkowania.

Dla kogo jest aplikacja Bank Millennium?

W głównej mierze dla obecnych klientów banku, którzy chcą w pełni korzystać ze wszystkich usług związanych z bankowością,

Również dla osób, które pragną założyć konto i chcą zrobić to bezpośrednio z poziomu smartfona,

Chętni na pożyczkową ofertę specjalną również powinni rozważyć zainstalowanie aplikacji i założenie konta - z pewnością i dla nich zostanie przygotowane coś specjalnego.

Zarysowanie wąskiej grupy docelowej jest zatem prawie niemożliwe - sprawdźmy za to, czy program może nas skusić czymś specjalnym.

Możliwości i funkcje

Jak każda aplikacja bankowa, tak i ta skupiona jest przede wszystkim wokół operacji na saldzie i w ramach posiadanych kart. W szybki sposób można wykonać przelew, również do uprzednio zdefiniowanych odbiorców. Pod tym względem program jest szybki, intuicyjny i niezawodny.

Z równą łatwością założymy lub zerwiemy tu lokatę, zawnioskujemy o pożyczkę oraz pobierzemy kod BLIK (lub wykonamy przelew na telefon tą metodą). W aplikacji został też zaszyty w pełni funkcjonalny moduł do prowadzenia działań w obrębie kart kredytowych lub debetowych, w tym spłat, zmian limitów oraz nadawania kodów PIN. To wszystko rynkowe standardy od wielu lat - na plus zasługuje to, że Millennium nie wprowadził w tym obszarze żadnego niepotrzebnego skomplikowania.

Powoli jednak tego typu funkcje to za mało. Dlatego z poziomu apki możemy też zapłacić za autostradę (dodając nasz numer rejestracyjny do systemów automatycznej płatności) oraz zakupić bilety do kina. Obsługiwane są również płatności za parkowanie. Poza tym znalazło się tu miejsce dla niezbyt zaawansowanego menadżera finansów oraz prostego modułu z kursami walut. Godnym odnotowania jest fakt, że najważniejsze opcje można „wyciągnąć"na ekran startowy - w tym bardzo wygodne generowanie kodów BLIK. Oczywiście aplikacja w pełni wspiera biometrię.

Zalety

Wielu klientów jest zachwyconych tą apką:

Przelewy można dokonywać szybko i intuicyjnie,

Grafika jest przyjazna dla oka,

Liczba funkcji dodatkowych mieści się w standardach wyznaczanych przez najlepszych graczy na rynku,

Usługi takie jak BLIK lub otwieranie lokat, jak również operacje w obrębie kart płatniczych działają bardzo sprawnie,

Można zainstalować dodatkową aplikację na zegarek,

Bank Millennium posiada fizyczne oddziały, a aplikacja pomaga je odnaleźć!

Jak widać, lista zalet jest całkiem pokaźna - zobaczmy jeszcze, co znaleźliśmy „w drugą stronę".

Wady

Bank Millennium przy okazji projektowania swojej aplikacji o tej samej nazwie, nie ustrzegł się pewnych wpadek - te nie powinny mieć miejsca przy tak wrażliwej sferzem jaką są finanse:

Wielu użytkowników najnowszej wersji androida skarży się na problemy ze stabilnym działaniem apki,

Losowo pojawiają się problemy z crashami,

Część klientów uskarża się na natrętne, personalizowane reklamy, które są zbyt mocno ingerujące,

Sporym minusem jest również brak obsługi standardu Google Pay.

Gdyby nie powyższe, można by śmiało stwierdzić, że Millennium zahacza o absolutne top 3 najciekawszych aplikacji w Polsce z tej grupy. Tak, pozostaje miejsce w pierwszej dziesiątce...

Klienci Banku Millennium, którzy chcą korzystać z bankowości mobilnej, nie mają powodów do obaw. Interfejs aplikacji jest nowoczesny i dość intuicyjny, liczba opcji bardzo duża, a stabilność - na przyzwoitym poziomie. Pojawiają się co prawda u niektórych błędy, ale nie jest to domena ogółu, dlatego w całkowitym rozrachunku aplikacji należy się bardzo pozytywna nota.

4.1/5.0
4,296