Roblox
com.roblox.client
TytułRoblox
Wersja2.553.620
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.roblox.client

Jeśli ktoś grał w Simsy, albo godzinami potrafił zatracać się w świecie Minecrafta, ten z pewnością zakocha się również w Roblox. Jest to wyjątkowa gra, która jest stale rozwijana od 2006 roku. Tutaj wyobraźnia gra pierwsze skrzypce!

Dla kogo jest aplikacja Roblox?

To świetna metoda na odprężenie, zabicie czasu i chwilę relaksu po godzinach,

Zadowoleni będą również młodsi użytkownicy, którzy znajdą tu mnóstwo wyzwań i kreatywnych zadań,

Gra zadowoli również tych, którzy zamiast działań typowo zręcznościowych, preferują tworzenie, kreację i planowanie.

Roblox jest z pewnością tytułem, po który warto sięgnąć - również w odsłonie mobilnej. Oto, dlaczego tak jest!

Możliwości i funkcje

Jeśli mowa o Roblox, to synonimem powinny być światy - wyjątkowe, wykreowane w różny sposób i z wieloma zadaniami do wykonania. Chcesz się wcielić w szalonego taksówkarza? Nic trudnego! Chcesz być żołnierzem na jednym z historycznych frontów? Również da się zrobić! Nawet wizyta w parku wodnym, albo wcielenie się w fantastyczną rolę w niesamowitym miejscu jest tu możliwe.

Najważniejsza jest tutaj kreatywność - wiele zależy zarówno od twórcy świata, jak i od samego gracza. Warto pamiętać, że część przedmiotów trzeba nabyć za wirtualną walutę, czyli tzw. robuxy. Oczywiście da się grać również bez wydawania pieniędzy.

Rozgrywka jest o tyle ekscytująca, że z każdym rokiem pojawiają się tu nowe pomysły. Można zamieszkać w zamku i każdej nocy udawać się na wielki bal, jak również da się zamieszkać na wyspie pełnej... koni.

Niektórych może denerwować toporna grafika - nie jest to tytuł dla wielbicieli fotorealistycznego odwzorowania postaci. To raczej pozycja dla fana Minecrafta oraz wizualnej oprawy z lat dziewięćdziesiątych. Mimo wielu ograniczeń w kwestii wyglądu, przy odrobinie wyobraźni, można z Roblox czerpać pełnymi garściami!

Zalety

Mobilna odsłona Robloxa daje wiele możliwości, a przy tym jest pełnoprawnym klientem:

Aplikacja działa stabilnie i jest w pełni zoptymalizowana pod większość współczesnych smartfonów,

W Roblox można grać również na wielu innych platformach stacjonarnych oraz za pomocą gogli VR - to świetna wiadomość, bo smartfon może być w tym przypadku zarówno podstawą, jak i tylko uzupełnienie rozgrywki,

Jest tu mnóstwo światów, o różnych tematach i z wieloma zadaniami do wykonania.

Ogółem można określić Roblox jako bardzo dojrzały tytuł - wciąż z gry korzysta wiele milionów graczy każdego miesiąca pomimo tego, że premiera miała miejsce wiele lat temu. Oczywiście od tego czasu wiele kwestii uległo odświeżeniu i unowocześnieniu.

Wady

Podstawową wadą gry jest to, że:

W wielu przypadkach namawia ona do wydawania pieniędzy. Jeżeli poświęcimy jej zbyt dużo czasu, to możemy się uzależnić, a i nasza kieszeń mocno ten fakt odczuje,

Grafika jest dość toporna i nie wszystkim będzie się podobała.

Często gra działa lepiej na starszych komputerach, niż na nowszych smartfonach.

Czasem problemem może być również sama społeczność, bo w wielu przypadkach w przemierzaniu światów sednem jest również kontakt z innymi graczami będącymi online. Tutaj wiadomo - jak to w grach - można trafić na różnych ludzi.

Granie w gry takie jak Roblox może dać sporo przyjemności. Będzie to dobra rozrywka zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników. W niektórych przypadkach należy uważać, aby się nie uzależnić. Warto mieć również pod kontrolą wydatki na grę.

4.2/5.0
2,870