OLX - ogłoszenia lokalne
pl.tablica
TytułOLX - ogłoszenia lokalne
Wersja5.72.7
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietpl.tablica

Największy w Polsce serwis z ogłoszeniami drobnymi jest ukochanym miejscem Polaków do dokonywania indywidualnej sprzedaży. Powodzeniem reklamują się tu też firmy oraz wszelkiego rodzaju usługodawcy. Można tam znaleźć pracę, wynająć mieszkanie, a także wyjechać na urlop - aplikacja mobilna OLX pozwala na pełen dostęp do wszystkich ogłoszeń, wraz z wygodnym wystawianiem własnych.

Dla kogo jest aplikacja OLX?

Szczególnie zadowolone z jej zainstalowania będą osoby poszukujące okazyjnych cen i przedmiotów zarówno z bliskiej okolicy, jak i oferowanych z wysyłką z całego kraju,

Także dla drugiej strony, czyli sprzedawców, jest to niesamowicie wygodne narzędzie - idealne, jeśli trzeba się pozbyć kilku przedmiotów z domu,

Firmy prowadzące sprzedaż i wszyscy prezentujący swoje usługi powinni mieć tę aplikację na swoim smartfonie, aby móc zawsze szybko zareagować na przychodzące wiadomości.

Samo użytkowanie oprogramowania jest w pełni bezpłatne - koszty mogą pojawić się dopiero podczas wystawiania (nie zawsze) i kupowania z wysyłką (obowiązkowa opłata serwisowa).

Możliwości i funkcje

OLX w wersji mobilnej to prawdziwy kombajn. Aplikacja przede wszystkim pozwala na wygodne przeszukiwanie całej bazy ogłoszeń, wraz z możliwością ustawienia zaawansowanego filtrowania produktów.

Jest to również centrum komunikacji - w zakładce z wiadomościami możemy prowadzić konwersacje z kupującymi i sprzedającymi na zasadzie czatu, wraz z podglądem odczytania wiadomości i sygnalizacją jej pisania.

Bardzo istotną funkcją jest możliwość szybkiego dodania ogłoszenia. Ze względu na dostęp do aparatu w smartfonie, jest to nierzadko wygodniejsza opcja, niż z poziomu strony internetowej. Aplikacja OLX jest w tym przypadku najlepszym wyborem!

Zadaniem OLX jest też informowanie o pojawieniu się nowych towarów wśród zapisanych wcześniej wyszukiwań lub o obniżce cen w „ulubionych". W aplikacji da się też założyć konto i zmodyfikować jego parametry.

Zalety

Dla fanów niskich cen i szybkich deali zakres zalet tej aplikacji jest dość oczywisty:

można tu śmiało negocjować ceny i umawiać się na odbiory osobiste,

bardzo wygodne jest prowadzenie konwersacji,

sama baza produktów jest ogromna,

jeśli sprzedający podał numer, możemy z poziomu aplikacji szybko na niego zadzwonić,

niezmiernie wygodne jest budowanie listy ulubionych - wystarczy kliknąć na serduszko,

można obserwować również wyszukiwania konkretnych słów kluczowych wraz z filtrami.

Warto też nadmienić, że OLX zmienia się każdego miesiąca, a pracę nad nim prowadzi cały sztab programistów.

Wady

Choć OLX to jeden z najpopularniejszych w Polsce programów do obsługi ogłoszeń, nie jest to usługa pozbawiona wad:

nie każda aktualizacja bywa udana - użytkownicy często skarżą się wtedy na brak powiadomień o nowych wiadomościach, na drenaż baterii lub resetowanie aplikacji,

również sama społeczność bywa trudna dla sprzedającego - bardzo często zdarzają się natręci próbujący uzyskać bardzo niską cenę,

niedawno wprowadzone stawki za obsługę serwisową są w ocenie wielu zbyt wysokie,

w ostatnich latach na OLX miało miejsce wiele oszustw, dlatego w trakcie dokonywania transakcji warto zachować ostrożność. Chociaż sam serwis oferuje pakiet ochronny przy zakupach zdalnych, to również jest to usługa dopiero rozwijana i nie bez wad.

Szczególnie warto zwrócić uwagę w przypadku apki OLX na wszystkie podejrzane wiadomości z dziwnymi linkami, próbami wyłudzenia BLIK oraz agresywnymi negocjacjami cen.

Korzystanie z OLX może dać sporo satysfakcji - wszak da się tu korzystnie kupić wiele rzeczy, jak i szybko sprzedać. Pokaźny jest też dostęp do usług i wielu większych działów niż drobne ogłoszenia, takich jak nieruchomości, praca czy motoryzacja. Co ciekawe, da się tu również lokalnie pozyskać rzeczy za darmo lub tą samą metodą je oddać. Jednym słowem OLX warto mieć na swoim smartfonie i zaglądać wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić na zakupach.

4.7/5.0
6,428