PeoPay
softax.pekao.powerpay
TytułPeoPay
Wersja4.29.0-6375
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietsoftax.pekao.powerpay

Banki już wiele lat temu stanęły przed zupełnie nowym, rynkowym wyzwaniem otwarcia się na rynek mobilny. Można więc przyjąć, że było dość sporo czasu na to, aby dopracować swoje aplikacje pod kątem zarówno funkcjonalnym, jak i wizualnym. Jednym z przykładów świetnie działającego softu jest PeoPay, czyli program stworzony dla klientów Banku Pekao S.A.

Dla kogo jest aplikacja PeoPay?

Z jej możliwości skorzystają nie tylko klienci Pekao, ale również osoby chętne na założenie nowego rachunku,

Jest to świetne rozwiązanie dla osób preferujących jasne, przejrzyste interfejsy,

To także dobra oferta dla szukających możliwości skorzystania z Google Pay.

Ponadto apka ta oferuje podgląd dla usługi PeoPay Kids, będącej produktem bankowym skierowanym dla najmłodszych i reprezentowanym przez osobną aplikację.

Możliwości i funkcje

Głównym zadaniem aplikacji jest pełne zastąpienie klasycznego oddziału banku tym wirtualnym. Można tu załatwić większość spraw, których spodziewamy się po tego typu programie - sprawdzimy saldo, dokonamy przelewu, odnajdziemy historię konta i skorzystamy z kodów BLIK. Ponadto znalazło się tu miejsce dla szybkich doładowań dowolnego telefonu na kartę oraz możliwość zapłacenia za rachunki poprzez zeskanowanie kodu QR, co jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Dla podróżujących są dostępne dwie bardzo wygodne opcje. Pierwszą z nich jest płatność za autostrady, realizowana w połączeniu z popularnym systemem Autopay. Zamiast korzystać z osobnej aplikacji, na niektórych odcinkach wystarczy połączenie z PeoPay. Drugą funkcją jest Kantor Pekao24, czyli swobodna wymiana walut - tę opcję trzeba dodatkowo uruchomić.

W apce znalazło się też miejsce na tworzenie szablonów płatności i zarządzanie odbiorcami. Można też przelać pieniądze do urzędu oraz w ramach transakcjo zagranicznych. Dla osób korzystających z zaplanowanych przelewów również została przewidziana osobna karta.

Zalety

PeoPay jest przede wszystkim cenione za:

Niesamowicie lekki interfejs - wiele programów od konkurencji ma problemy z właściwym osadzeniem funkcji, nadmierną komplikacją nawigacji itd., a tutaj takich niedogodności nie uświadczymy,

Wszystko działa sprawnie i bezpiecznie, aplikacja obsługuje również logowanie z użyciem biometrii,

Jest tu również obecna pełna integracja z niesamowicie popularnym systemem BLIK,

Za pomocą aplikacji możemy uruchomić kolejne usługi, w tym np. pożyczkę,

Bez logowania jest dostępny szybki podgląd salda,

Można bez problemu zarządzać kontem dziecka za pomocą panelu sterowania PeoPay Kids,

Jest też dostępna opcja „Zbliż i zapłać", połączona z systemem NFC i możliwością płatności w sklepach bez konieczności posiadania karty do konta.

Intuicyjność w poruszaniu się między poszczególnymi ekranami i opcjami jest tutaj na bardzo wysokim poziomie.

Wady

W PeoPay trudno doszukiwać się większych wad:

Od czasu do czasu zdarzają się drobne awarie, przerwy techniczne i prace konserwacyjne - jednak jest to raczej standard w bankowości online,

Można narzekać też na brak dodatkowych funkcji, w tym kont-skarbonek, dodatkowych ubezpieczeń i innych ofert.

Jednym, na co watro jeszcze mocno zwrócić uwagę, jest support PeoPay. Dział obsługujący aplikację działa bardzo sprawnie i na bieżąco reaguje, w tym podsyła do realizacji pomysły użytkowników na usprawnienia. To idealna metoda na budowanie zaufania u klientów!

PeoPay jest niezwykle nowoczesną, świeżo przebudowaną aplikacją bankową o minimalistycznym zacięciu. Najważniejszym odczuciem z korzystania z niej jest „wszystko mamy pod ręką"i jej twórcy faktycznie starają się projektować apkę w zgodzie z takim założeniem.

4.2/5.0
7,210