LOTOS Navigator
pl.lotos.navigator
TytułLOTOS Navigator
Wersja3.11.10
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietpl.lotos.navigator

Tankowanie na stacji paliw to dla większości kierowców dość przykry i kosztowny obowiązek. Dlatego właściciele takich sieci starają się jak mogą umilić tę czynność, oferując dodatkowe rabaty i punkty, za które można wybrać nagrody. Nie inaczej jest w przypadku znanej, polskiej sieci Lotos. Posiada ona swoją aplikację, która ma dodatkowo ułatwić interakcję z klientami.

Dla kogo jest aplikacja ?

Przede wszystkim na jej instalacji skorzystają klienci stacji Lotos, którzy regularnie tam tankują,

Zainteresować mogą się również ci, którzy często podróżują i lubią mieć podgląd na promocje,

Osoby lubiące programy punktowe z nagrodami również poczują się tu jak w domu!

Aby zainstalować Lotos Navigator na swoim smartfonie, nie trzeba nic płacić - w dodatku nie ma tu też systemu mikropłatności, więc można z pełną śmiałością stwierdzić, że aplikacja jest darmowa.

Możliwości i funkcje

Lotos Navigator należy do grupy programów minimalistycznych - zarówno pod kątem interfejsu użytkownika, jak i dostępnych z jego poziomu funkcji. Jego dolna belka to zaledwie kilka zakładek. Najważniejszą i najczęściej wykorzystywaną opcją jest wyświetlanie kodu kreskowego karty lojalnościowej, której można użyć na stacji w trakcie płacenia za zatankowane paliwo.

Aplikacja ta ma również zintegrowany sklep z nagrodami. Możemy podejrzeć stan swojego konta punktowego Lotos, a następnie wymienić zebraną pulę na nagrodę. Jeśli brakuje nam punktów, to nic straconego - pozostałą do pokrycia kwotę możemy dopłacić w złotówkach.

Poza tym oprogramowanie to jest dość skromne. Mamy jeszcze możliwość spojrzenia na mapę i zlokalizowania tam najbliższej stacji Lotos, jak również sprawdzenie jakie są obecnie dostępne promocje zarówno na paliwo, jak i produkty w sklepach. Nierzadko można doszukać się tam ciekawych promocji, więc warto je szybko przejrzeć nawet w trakcie samego procesu tankowania.

Zalety

Niezaprzeczalnie Lotos Navigator wyróżnia się następującymi cechami:

łatwy dostęp do informacji o promocjach - ta zaleta aplikacji jest doceniana przez wszystkich aktywnych użytkowników,

możliwość odebrania nagród za punkty to doskonała opcja na dodatkowe korzyści z tankowania paliwa,

mapa dostępnych w pobliżu stacji niejednokrotnie jest szybszym sposobem na sprawdzenie okolic niż szukanie informacji w Google.

Użytkownicy doceniają też szybkość działania programu, który się nie zawiesza i nie wykazuje tendencji do drenażu baterii.

Wady

Jest też niestety poważna wada tej aplikacji:

usługa Lotos Pay&GO, znacznie ułatwiająca proces dokonywania płatności za tankowanie, niestety nie jest zintegrowana z Lotos Navigatorem. Tym samym aby w pełni korzystać z cyfrowych usług jednej sieci, trzeba mieć aż dwie zainstalowane na smartfonie aplikacje - wielka szkoda, że deweloperzy nie pokusili się o integrację wszystkich możliwości,

momentami mała liczba funkcji sprawia wrażenie, że kartę na punkty lepiej byłoby mieć w postaci fizycznej, a o promocjach dowiadywać się z newslettera - aplikacja jest ponadprzeciętnie minimalistyczna i prosta.

W przypadku Lotos Navigatora widać wyraźnie, że jest to oprogramowanie stworzone w myśl trendu przygotowywania aplikacji do wszystkiego. Owszem, jest to bardzo stabilne rozwiązanie, wygodne i pozwalające na zbieranie punktów i odbiór nagród, ale równie dobrze programiści mogli upakować tu więcej innowacji, jak chociażby wspomniane Pay&GO.

Lotos Navigator to aplikacja dedykowana dla stałych klientów stacji, którzy za swoją lojalność chcą odbierać punkty, a następnie wymieniać je na nagrody. W mniejszym stopniu przyda się ona też poszukiwaczom promocji. W żadnym stopniu nie umila ona tankowania, ale pozwala w sposób pośredni zmniejszyć wysokie rachunki za ropę, gaz lub benzynę.

4.2/5.0
7,372