ORLEN VITAY
pl.orlen.vitay
TytułORLEN VITAY
Wersja5.5.1
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietpl.orlen.vitay

Zbieranie punktów na stacjach paliw stało się swego rodzaju normą w dużych sieciach. Jedni korzystają z tych profitów pełnymi garściami, a inni narzekają na to, że bonusy za punkty i tak są zaszyte w cenie benzyny i usług. Kiedyś takie kampanie punktowe wiązały się z koniecznością posiadania fizycznej karty - dziś wystarczy aplikacja. Jednak ORLEN VITAY potrafi zdecydowanie więcej, niż tylko wyświetlić kod kreskowy katy punktowej!

Dla kogo jest aplikacja ORLEN VITAY?

Oczywiście najmocniej zainteresowani powinni być ci, którzy ze wszystkich sieci najmocniej upodobali sobie właśnie stacje polskiej marki Orlen,

Aplikacja trafi też do tych, którzy pragną zmienić sposób płatności za paliwo na nieco wygodniejszy,

Każdy, kto nazbierał już nieco punktów, również powinien spojrzeć do apki celem poszukiwania najciekawszych nagród.

Spektrum zastosowań jest więc stosunkowo szerokie, przyjrzyjmy się mocniej szczegółom.

Możliwości i funkcje

Najważniejszą opcją jest oczywiście karta VITAY - programu punktowego sieci Orlen. Po zalogowaniu się, można zostawić portfel z plastikiem w domu, a przy kasie pokazać samą aplikację, z której sprzedawca zeskanuje nasz indywidualny kod. W programie znajduje się też na bieżąco aktualizowane saldo punktowe, możemy też w każdej chwili sprawdzić historię transakcji.

Warto wiedzieć, że do aplikacji ORLEN VITAY została też zaimplementowana funkcja Orlen Pay. Działa ona w ten sposób, że nie trzeba za paliwo płacić w sklepie, można płatności dokonać bezpośrednio z poziomu smartfona, po czym szybciej (bez kolejek przy kawie i hot dogach) odjechać w swoim kierunku. Warto wiedzieć, że obok funkcjonuje również zakładka z kuponami - warto tam zaglądać i aktywować, aby później móc skorzystać ze zniżek. Można też z tej funkcji skorzystać w osobnym programie mobilnym Orlen Pay, ale tam funkcjonalność pozostaje mocno ograniczona.

Co więcej? Są też opcje znane z tego, co pokazuje konkurencja, w tym mapka z najbliższymi stacjami. Można też oczywiście do woli eksplorować sklep z nagrodami za punkty - oczywiście wraz z zamawianiem wybranych przedmiotów lub usług. Z programem można też zintegrować Biznes Tank oraz Kartę Dużej Rodziny, dającej niewielki rabat na paliwo.

Zalety

Klienci Orlenu z pewnością prędzej czy później sięgną po tę aplikację, a będą oni zadowoleni z:

Przejrzystej szaty graficznej - nasze narodowe, biało-czerwone barwy idealnie pasują do nowoczesnego programu, świetnie zaprojektowanego pod kątem usability,

Funkcji płacenia za paliwo w smartfonie, bez stania w kolejkach,

Możliwości podglądu salda punktowego,

Opcji skorzystania z dobrze zaopatrzonego sklepu Orlen.

Są to zatem solidne podstawy ku temu, aby apkę pobrać i aktywnie z niej korzystać.

Wady

Z naszych obserwacji wynika, że najbardziej dostrzegalne minusy są związane z:

Jest to jedna z pięciu różnych aplikacji Orlenu - widzimy potencjał na zintegrowanie usług w jednej, chociażby tych związanych z ładowaniem samochodów elektrycznych oraz płacenia za paliwo,

Niekiedy występują problemy z serwerami (losowo, bardzo rzadko),

Niektórzy użytkownicy odnotowują problemy z zalogowaniem się do swojego konta.

Głównie fragmentacja usług może być tutaj denerwująca. Ktoś lubiący markę, będzie musiał mieć zainstalowanych przynajmniej 3 aplikacje, aby bezproblemowo korzystać ze wszystkiego - paczek, punktów i ładowania samochodów elektrycznych.

Aplikacja od Orlenu może się podobać - jest świetnie zaprojektowana i w pełni funkcjonalna. Przeniesienie programu VITAY w przestrzeń wirtualną również było bardzo dobrym pomysłem - nareszcie mamy wszystko w jednym miejscu, czyli we własnym smartfonie. Warta uwagi jest również opcja Pay!

4.6/5.0
3,066