Jakdojade: public transport
com.citynav.jakdojade.pl.android
TytułJakdojade: public transport
Wersja5.0.8
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.citynav.jakdojade.pl.android

Chyba każdy kiedyś zmierzył się z podobnym scenariuszem: nowe miasto, centrum, dziesiątki przystanków i sposobów na przemieszczanie się, a konieczność dojazdu do jednej z dzielnic ościennych. Albo nawet trzy przystanki dalej - zawsze nieco taniej będzie skorzystać z transportu zbiorowego, a w centrach miast nawet szybciej, niż z taksówki. Dawno temu te i inne problemy rozwiązali twórcy serwisu Jakdojade.pl, który później doczekał się świetnej aplikacji. Jakie ma ona funkcje?

Dla kogo jest aplikacja Jakdojade?

Wszystkich, którzy chcą wybrać się w trasę za pomocą transportu zbiorowego,

Osób, które poszukują wygodnego sposobu kupowania biletów na autobus, tramwaj i pociąg,

Tych, którym nie wystarczają typowe aplikacje do zakupu biletów, np. te dostarczane przez samych przewoźników.

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę fakt, że aplikacja jest bardzo rozbudowana, jak również posiada dwa oblicza: to związane z dostępem za darmo, oraz wersję premium.

Możliwości i funkcje

Pierwsze, o czym warto wspomnieć: wersja darmowa jest z reklamami, nie wszystkie funkcje związane z GPS działają. Za Premium trzeba zapłacić, ale jest to niewygórowana kwota: obecnie przy subskrypcji rocznej miesięczny koszt wyjdzie mniej niż 1/4 typowego biletu na przejazd autobusem.

Najważniejszą częścią programu nie jest jak można by się spodziewać sama wyszukiwarka, ale mapa. Uwaga użytkownika jest tu dzielona pół na pół pomiędzy wyszukiwanie miejsca docelowego, a wizualizację połączeń w obrębie nawigacji. To, co jest równie istotne, to dam algorytm, który ma za zadanie wyszukać kilka najbardziej dogodnych połączeń w jak najlepszej cenie.

Imponująca jest liczba miast będących w zasięgu - trzeba dodać, że w przypadku połączeń w obrębie danego miasta lub aglomeracji, aplikacja radzi sobie nad wyraz dobrze z trafnym wyszukiwaniem szybkich tras. Nieco gorzej jest z tematem podróży pociągowych, tutaj wciąż lepiej jest skorzystać z tego, co przygotowała konkurencja.

Do najciekawszych opcji należy za to podgląd live, dzięki któremu możemy zobaczyć ile jeszcze czasu przyjdzie nam poczekać na przyjazd danego autobusu lub pociągu. Niestety takie systemy, oparte o monitoring GPS, jeszcze nie zostały wprowadzone do każdego miasta.

Zalety

Jakdojade jest na rynku od wielu lat i przez ten czas znalazła mnóstwo zwolenników, którzy szanują ten program za:

Szybkość działania i przejrzystość - można tu naprawdę błyskawicznie znaleźć odpowiednie połączenie oraz kupić właściwy bilet,

Dość duży zasięg - Jakdojade trafiło już do wielu polskich miast,

Interfejs oparty o mapę dodaje przejrzystości, a dane live idealnie pomagają w czasowym rozeznaniu się wśród połączeń.

Jest to zatem aplikacja, którą można polecić osobom odwiedzającą nieznane im miasta - dzięki niej, szybciej się w nich odnajdą!

Wady

Dostrzegamy tylko jedną wadę:

Bez zakupu premium nie ma co liczyć na dodatki takie jak widgety oraz zaawansowane dane z GPS. Jeśli korzystamy często z komunikacji, to subskrypcja będzie niemal konieczna do pełni wygody.

Na szczęście kwota za premium w tym momencie jest bardzo sprawiedliwa, dla wielu będzie wręcz nieodczuwalna!

Problem obcego miasta i szybkiego dotarcia z punktu A do B może być skutecznie rozwiązany właśnie z tym programem. Możemy Jakdojade polecić w szczególności za pomysł, wykonanie i zasięg. Z apki korzysta się naprawdę przyjemnie i jest ona bardzo intuicyjna, zarówno dla osób starszych, jaki i młodszych. Mamy szczerą nadzieję, że w dalszym ciągu będzie się tak dobrze rozwijać!

4.7/5.0
3,976