Duolingo: language lessons
com.duolingo
TytułDuolingo: language lessons
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.duolingo

Nauka języków obcych to wyzwanie, które można podjąć na każdym etapie życia, nie tylko w czasach szkolnych. Problem w tym, że często brak zaangażowania tłumaczony jest „brakiem umiejętności do nauki", jak również deficytem czasu. Aplikacja Duolingo ma rozwiązać zarówno pierwszy, jak i drugi problem w bardzo ciekawy sposób.

Dla kogo jest aplikacja ?

Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego od podstaw, to bez wątpienia warto dać metodom zawartym w Duolingo szansę,

Masz ambicję uczenia się hiszpańskiego po... angielsku? Albo francuskiego po niemiecku? Z tą apką można podjąć to wyzwanie!

Osoby zapracowane, żyjące w ciągłym biegu i niedoczasie, ale chcące się uczyć języka, powinny dać szansę tej metodzie.

Aplikacja jest darmowa, ale zawiera reklamy i pewne ograniczenia - za nieco więcej trzeba będzie zapłacić. Na szczęście najważniejsze funkcje programu są bezpłatne, a ewentualne opłaty przede wszystkim mają na celu powiększenie komfortu korzystania.

Możliwości i funkcje

Po zarejestrowaniu konta, najważniejszą funkcją w Duolingo jest dostęp do lekcji. Dzięki nim poznajemy język, ćwiczymy słownictwo i gramatykę. Po opanowaniu danego działu, mamy dostęp do testu podsumowującego.

Kurs języka angielskiego jest nastawiony zarówno na czytanie, pisanie, jak i słuchanie. Całość została zamknięta w idei gry, gdzie za postępy w nauce przyznawane są kolejne osiągnięcia, odznaki i odblokowywane poziomy.

Każdego dnia Duolingo też da znać o sobie, przypominając, że czeka na ciebie lekcja. Powiadomienia są dla niektórych denerwujące, ale z drugiej strony pozwalają budować systematyczność w nauce.

Zalety

Oto, dlaczego Duoligo bryluje na szczycie listy aplikacji z kategorii edukacja:

przede wszystkim najważniejszym wyróżnikiem jest piękny interfejs aplikacji - wszystko mamy na swoim miejscu, w ciekawej kolorystyce i z użyciem czytelnych obrazów i czcionek,

nauka języka jest tu realizowana poprzez zabawę, a to metoda znana i ceniona od lat,

system motywacji i przypominania o lekcjach został zaprojektowany w sposób niezwykle przemyślany. W konsekwencji uczymy się, bo pragniemy osiągnąć kolejny poziom, niczym w ulubionej grze.

Warto nadmienić, że nad wszystkim czuwa też technologia sztucznej inteligencji, a dzięki niej lekcje są w pełni dopasowane do możliwości i preferencji użytkownika.

Wady

Od wielu lat Duolingo cieszy i uczy języka angielskiego po polsku, jednak w tym świetnym rozwiązaniu można dostrzec też kilka wad:

brak dostępu do nauki innych języków po polsku niż angielski - tutaj nic się nie zmienia od miesięcy, a aż prosi się o dodanie popularnego hiszpańskiego, często wykorzystywanego niemieckiego lub modnego w ostatnim czasie czeskiego. Niestety nauka tych języków po angielsku nie dla wszystkich będzie komfortowa...

bezpłatny model nauki jest oczywiście trzonem aplikacji, ale nie bez poświęceń - są tu obecne np. reklamy. Za ich wyłączenie oraz wiele innych ułatwień w korzystaniu z apki, trzeba już zapłacić niecałe 7 dolarów miesięcznie.

W sieci można ponadto znaleźć całkiem skrajne opinie na temat Duolingo. Z jednej strony mnóstwo jest zachwytów, ale zarówno metodyka nauczania, jakość bazy słownictwa i wiele innych kwestii jest poddawanych nieustannej krytyce. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie tego jest zainstalowanie programu i sprawdzenie jego możliwości - w podstawowej wersji to nic nie kosztuje.

Jako pomoc w nauce języka, aplikacja Duolingo to świetny wybór. Docenią ją szczególnie osoby zabiegane, które potrzebują codziennego powiadomienia i dodatkowej motywacji do znalezienia przynajmniej kilku minut na ćwiczenia i poznawanie słownictwa. Jednocześnie nie należy Duolingo traktować jako podstawowej metody - tutaj wciąż dobrze jest postawić na intensywniejsze kursy, pracę z native speakerem lub indywidualne korepetycje. Szczególnie, jeśli zależy nam na bardzo dobrym opanowaniu języka.

5.0/5.0
6,176