HP Smart
com.hp.printercontrol
TytułHP Smart
Wersja9.7.0.3758
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.hp.printercontrol

Drukowanie dokumentów i zdjęć powinno być przede wszystkim proste. Do tego dążą producenci sprzętu i oprogramowania, stale dostarczając zoptymalizowanych rozwiązań. Czy takie jest właśnie HP Smart? Sprawdźmy!

Dla kogo jest aplikacja HP Smart?

Powinni ją zainstalować w głównej mierze posiadacze urządzeń marki HP,

Będzie to doskonały dodatek w domu - można drukować między innymi etykiety sprzedażowe lub pliki tekstowe bezpośrednio ze smartfona,

Przyda się ona również w domowym biurze, gdzie obsługiwanych dokumentów również jest całkiem sporo.

HP Smart to ciekawe narzędzie, które na przestrzeni lat ewoluowało i jest poniekąd sumą doświadczeń jednego z największych producentów drukarek na świecie. Czy warto go używać? Zobaczmy, co potrafi.

Możliwości i funkcje

Sama lista funkcji jest dość obszerna. Pierwszym krokiem powinna być oczywiście konfiguracja drukarki - program powinien rozpoznać urządzenia widoczne w naszej sieci i przypisać je do lokalnego konta. Proces ten odbywa się w głównej mierze automatycznie i nie przynosi zbyt wielu problemów po drodze. Warto barć pod uwagę fakt, że w niektórych przypadkach trzeba będzie również założyć specjalne konto HP - wymaga to podania adresu email.

Podstawowym zadaniem aplikacji HP Smart jest drukowanie dokumentów. Z tej czynności (oczywiście po sparowaniu z drukarką) program wywiązuje się należycie. Wydruki docierają do drukarki i kończą się powodzeniem. Nie ma też zauważalnych strat na jakości, wszystko odbywa się dokładnie tak, jak przy połączeniu z komputerem.

Oprócz tego aplikacja umożliwia potraktowanie wbudowanego w smartfon aparatu jako skaner. To również niezmiernie przydatna funkcja, szczególnie, gdy nie mamy bezpośredniego dostępu do pełnowymiarowego skanera.

Czy ktoś pamięta również o takim urządzeniu jak faks? Cóż, niektóre instytucje nadal się nim posługują, a faksy są traktowane jako faktyczne pisma urzędowe. Apka HP Smart umożliwia również ich wysyłanie z usługą Faks Mobilny.

Poza tym użytkownik ma do dyspozycji również kilka dodatkowych funkcji związanych z obróbką zdjęć oraz bogaty dostęp do bazy wycinanek i materiałów, które mogą posłużyć przy przygotowywaniu wydruków. Warto dodać, że te opcje nie są tu najistotniejsze, ale świetnie, że producent zadbał o takie dodatki.

Zalety

Z aplikacji korzysta się bardzo przyjemnie, a wyróżnia ją między innymi:

Bardzo przyjemny dla oka interfejs - oparty na kafelkach, sugestywnych ikonach i ciekawych nazwach,

Idealnie działające wydruki - zarówno dla fotografii, jak i dokumentów czarno-białych,

Obecność funkcji przesyłania faksu,

Możliwość zakupu materiałów eksploatacyjnych bezpośrednio z aplikacji (nie działa we wszystkich krajach).

Założenia aplikacji są zatem dość ambitne, jeśli dołączyć do tego dodatkowe narzędzia graficzne i bazę szablonów przeznaczonych do druku. Jednak czy wszystko działa jak należy?

Wady

Niestety nie. Aplikacja ma swoje humory, a objawia się to między innymi:

Problemami z zalogowaniem - nie są to jednostkowe zgłoszenia,

Trudnością z powiązaniem drukarki - często jest to niemożliwe, nie tylko ze względu na to, że drukarki nie ma na liście, ale też dlatego, że występują problemy z nawiązaniem połączenia,

Czasem drukarka po powiązaniu zaczyna sprawiać problemy z wydrukami.

Biorąc pod uwagę takie mankamenty, zgłaszane przez wielu użytkowników, można stwierdzić jasno - kierunek opracowania tego softu był bardzo dobry, ale programiści powinni jeszcze popracować nad stabilnością tego wdrożenia.

HP Smart to dobry program skierowany do użytkowników sprzętu od firmy HP. Niestety nie wszystkie drukarki tego producenta współpracują z apką - starsze, pomimo dostępności połączenia sieciowego, mogą mieć niezgodny z tą usługą firmware. Martwi również sporo zgłoszeń o niestabilności apki i problemach, które generuje.

4.5/5.0
2,362