Odrabiamy.pl
com.swmansion.dajspisac
TytułOdrabiamy.pl
Wersja3.3.7
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.swmansion.dajspisac

Gdyby taka aplikacja istniała dwadzieścia lat temu, to ówcześni uczniowie byliby w siódmym niebie. Odrabiamy.pl to jeden z największych zbiorów książkowych zadań, które są rozwiązane przez profesjonalistów. To ogromna ściąga, droga na skróty, czy też może nieoceniona pomoc naukowa? W zależności od nastawienia, serwis te może wnieść sporo dobrego!

Dla kogo jest aplikacja Odrabiamy.pl?

To świetna propozycja dla uczniów szkół ponadpodstawowych, przygotowujących się do egzaminów. Z aplikacją można nie tylko sprawdzić właściwe rozwiązanie, ale też odnaleźć sposób jego otrzymania,

Również uczniowie podstawówki mogą bez problemu wspierać się w nauce w ten sposób,

W niektórych przypadkach pomoc może przydać się także nauczycielom - nikt nie jest nieomylny, a wyniki zawsze warto skonfrontować.

Ogółem jest to jedna z dróg dla uczniów, aby szybciej odrobić zadania domowe, albo... jeszcze mocniej ugruntować swoją wiedzę z różnych przedmiotów.

Możliwości i funkcje

Aplikacja została przygotowana w sposób profesjonalny - daje przede wszystkim dostęp do ogromnej bazy wiedzy, opierającej się o rozwiązania zadań ze wszystkich podręczników szkolnych dostępnych na polskim rynku.

Wyszukiwarka jest bardzo praktyczna i przemyślana - można zarówno zadać konkretne pytanie, jak i wyszukać podręcznik według klasy i przedmiotu. Tych ostatnich jest całkiem sporo, bo można wybierać nie tylko wśród popularnych dziedzin takich jak matematyka, chemia, język polski, biologia czy geografia. Do dyspozycji użytkownika jest również sporo języków, od angielskiego, po włoski lub rosyjski. Znajdą się tu również odpowiedzi na pytania z techniki lub WOS-u, a to spory plus.

Jest również jeden poważny minus - za dostęp do bazy należy zapłacić. Na szczęście nie jest to kwota przesadnie duża, a konto premium w subskrypcji miesięcznej zostało wycenione na kilkanaście złotych. Oznacza to, że kosztem rezygnacji z mniej więcej jednego dzielonego abonamentu VOD, można pozwolić sobie na dostęp do tej stale powiększanej bazy.

Zalety

Praca z aplikacją Odrabiamy.pl jest tak samo przyjemna, jak poruszanie się w obrębie pełnowymiarowej strony. Twórcy zadbali o:

Świetną wyszukiwarkę, która doskonale radzi sobie zarówno z pytaniami, jak i poszukiwaniami konkretnych podręczników,

Przejrzystą szatę graficzną, utrzymaną w nowoczesnej biało-szaro-zielonej tonacji z minimalistycznymi ikonami i przyjemną czcionką,

Opcję skanera kodu kreskowego książki, dla wygodniejszego wyszukiwania podręczników,

Częste aktualizacje z poprawkami drobnych błędów,

Możliwość pisania prywatnych wiadomości do nauczycieli rozwiązujących zadania,

Wygodny sposób zakupu pakietu premium.

Wszystkie te cechy wpływają na ogólną ocenę aplikacji, która wysuwa się jako numer jeden wśród wszystkich tego typu.

Wady

Aby przygotować tak dużą bazę danych, trzeba poświęcić mnóstwo czasu i środków. Z punktu widzenia niektórych userów, generuje to niedogodności

Brak dostępu do chociażby części katalogu premium przez ograniczony czas bez opłat - to w sumie największy i jedyny zarzut, jaki można spotkać od społeczności w stronę

Jednak warto wziąć pod uwagę, że przyciągnięcie profesjonalistów - nauczycieli i korepetytorów - do takiego projektu będzie zawsze siłą rzeczy dość kosztowne. W tym przypadku można ocenić, że miesięczny abonament jest bardzo dobrze wyceniony i nie jest to znaczne obciążenie.

Sama aplikacja jest przygotowana w sposób profesjonalny, praktycznie nie ma mankamentów związanych z nawigacją i budową. Imponuje tu przede wszystkim baza danych i jakość udzielanych odpowiedzi, które dostarczane są wraz z obszernym wyjaśnieniem. Pod tym względem Odrabiamy wyprzedza konkurencję i to w sposób znaczący.

4.8/5.0
4,816