Revolut: Spend, Save, Trade
com.revolut.revolut
TytułRevolut: Spend, Save, Trade
Wersja8.80.3
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.revolut.revolut

Mobilna bankowość jeszcze dziesięć lat temu była nowinką, z której najchętniej korzystali technologiczni zapaleńcy. Dziś już nikogo nie dziwi robienie przelewów i sprawdzanie stanu konta w aplikacji na telefonie. Co więcej, aplikacje tego typu potrafią dużo ponadto. Świetnym przykładem na to jest Revolut - usługa, która nie wywodzi się z tradycyjnej bankowości.

Dla kogo jest aplikacja Revolut?

Z jej potencjału skorzystają osoby lubiące podróże zagraniczne - nawet te okazjonalne. Płatność w lirach, lari, euro i wielu różnych egzotycznych walutach nie będzie z tą apką rodziła obaw o koszt tzw. spreadu bankowego;

To również świetny sposób dla tych, którzy szukają wygodnych metod na podział płatności dokonanych w sklepie lub restauracji;

Zadowoleni będą również fani drobnych inwestycji w akcje i kryptowaluty.

Chociaż Revolut jest prawdziwym usługowym kombajnem, to wciąż można z niego korzystać bezpłatnie, ciesząc się wygodną kartą i funkcjonalnościami konta prepaid.

Możliwości i funkcje

Pierwszym i najważniejszym celem działalności Revoluta była chęć zaoferowania wygodnych płatności kartą w wielu walutach, ale z uwzględnieniem uczciwych kursów i zasad (bez spreadów bankowych). To działanie jest możliwe do dziś - po założeniu konta, które wymaga weryfikacji tożsamości dowodem osobistym lub innym dokumentem, otrzymujemy konto podstawowe (złotówkowe) oraz wiele subkont w obcych walutach, pomiędzy którymi możemy przenosić środki. Do konta można podpiąć karty wirtualne służące do płacenia w internecie. Da się też zamówić kartę fizyczną, za którą trzeba zapłacić około 25 zł (często są promocje z kartą za darmo).

Wśród funkcji programu wiele dotyczy właśnie posiadanego salda. Można założyć specjalny sejf, który będzie czymś w rodzaju konta oszczędnościowego. Da się również ustalić opcję zaokrąglania końcówek wydawanych kwot tak, aby grosze trafiały za każdym razem również w stronę oszczędności. Jest też opcja natychmiastowego przelewu do innego użytkownika Revolut, wystarczy zezwolić aplikacji na dostęp do książki telefonicznej. Apka rozpoznaje też użytkowników w pobliżu (przydatna funkcja przy podziale płatności w restauracji).

Osobną kwestią są plany taryfowe, w ramach których możemy liczyć na większe limity wypłat w bankomacie oraz ciekawe rozwiązania ubezpieczeniowe i np. dostęp do lotniskowych saloników. Plany te są rozliczane w ramach comiesięcznych subskrypcji.

Jest też cały dział poświęcony inwestycjom, w tym możliwości zakupu akcji giełdowych z USA (Apple etc.). Inwestować da się również w kilka najpopularniejszych kryptowalut. Trzeba jednak pamiętać, że podatek rozliczamy we własnym zakresie, bo Revolut nie wysyła rozliczeń PIT do Polski.

Zalety

Zalet aplikacji jest całe mnóstwo:

Bardzo dobra oferta kursów i wiele dostępnych walut,

Darmowy plan daje dostęp do wielu opcji, a także pozwala na korzystanie z bankomatów za granicą (do 800 zł miesięcznie bez opłat),

Wokół Revoluta skupiona jest ogromna społeczność w Polsce, do daje szansę na wygodne i szybkie przelewy w aplikacji,

Dostępnych jest wiele dodatków inwestycyjnych, pozwalających spróbować własnych sił na giełdzie i w kryptowalutach,

Program jest stale rozwijany, dochodzą też nowe funkcje i usługi płatne,

Można podpiąć zarówno karty wirtualne, jak i zamówić fizyczną.

Dobrych wiadomości jest też dużo więcej, ale dotyczą one już indywidualnych preferencji, dlatego dogłębne możliwości apki warto przejrzeć na spokojnie we własnym zakresie.

Wady

Tych mankamentów Revolut nie uniknął:

Aby móc skorzystać z aplikacji, trzeba wysłać zdjęcia dowodu osobistego - jest to wymóg prawny, ale wielu może to niepokoić i denerwować,

Interfejs apki jest mocno przeładowany, momentami nieintuicyjny, chaotyczny,

Czasem potrafi „przyciąć się"saldo i trzeba chwilę poczekać na jego uaktualnienie po uruchomieniu,

Brak fizycznych placówek banku, tylko zagraniczny support.

Denerwujące mogą być też maile i powiadomienia ze strony Revoluta, na szczycie tych stricte marketingowych jest niewiele.

Z aplikacji takich jak Revolut korzysta się z przyjemnością - daje ona wiele opcji, a także możliwość oszczędzania podczas podróży zagranicznych. Jej formuła jest też bardzo bezpieczna, pod warunkiem, że traktujemy ją jako dodatkowe konto prepaid. Warto samemu sprawdzić jak wiele funkcji oferuje!

4.3/5.0
5,680