Weather & Radar - Storm radar
de.wetteronline.wetterapp
TytułWeather & Radar - Storm radar
Wersja2022.24
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietde.wetteronline.wetterapp

Sprawdzanie prognozy pogody to jedna z tych czynności, którą obok mycia zębów każdy z nas wykonuje niemal codziennie. Pomimo tego, że mamy mnóstwo obiekcji co do ich sprawdzalności w dłuższym terminie, to i tak kierujemy się tymi danymi, planując pracę, odpoczynek i wyjazdy. Czego można spodziewać się po nieco mocniej rozbudowanej aplikacji? Z pewnością dużo więcej, niż informacji o bieżącej temperaturze!

Dla kogo jest aplikacja Pogoda & Radar: pogoda i smog?

Przede wszystkim dla osób wymagających od prognozy nieco bardziej szczegółowych danych,

Ucieszą się ci, którzy oprócz temperatury chcą poznać aktualne informacje o smogu, czyli wszelkich zanieczyszczeniach powietrza,

Ten program będzie także ciekawostką dla chętnych na podgląd wyładowań atmosferycznych - dzięki Pogoda & Radar nie trzeba mieć do tego osobnej apki!

Przyjrzyjmy się zatem bardziej szczegółowo funkcjonalności tego oprogramowania mobilnego.

Możliwości i funkcje

Jak już wspomniano we wstępie, sprawdzanie pogody jest przydatne w wielu momentach i nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Czym zatem wyróżnia się Pogoda & Radar? Swoją wszechstronnością! To połączenie ogromnej bazy informacji pogodowych (w wersji tekstowej), z czytelnymi wykresami i innymi sposobami wizualnego przekazywania danych.

Podstawą jest moduł prognozy - zarówno na najbliższe 90 minut, jak i w wersji godzinowej, dziennej i długoterminowej. Można dokonać sprawdzenia nie tylko dla miejsca, w którym się znajdujemy, ale też dla dowolnie wybranego miejsca na Ziemi. Baza danych jest tutaj przeogromna! Prognozę uzupełniają informacje tekstowe, np. z cennymi nowinkami dla narciarzy w zimie lub surferów latem.

Drugim członem aplikacji jest radar, czyli graficzne ukazanie temperatur, opadów (śniegu, deszczu) i wiatru na animowanej mapie. Dzięki takiej formie, dużo łatwiej jest się rozeznać w aktualnych i przyszłych warunkach, można szybciej zrozumieć też same podstawy prognozy.

To oczywiście nie wszystko, bo w apce znalazło się miejsce dla wielu innych dodatków, w tym np. informacji skierowanych do alergików, wspomniane wcześniej dane dotyczące jakości powietrza oraz mapa wyładowań. Dociekliwi mają też wstęp do przeszłych danych, aby skonfrontować jak kształtowały się przykładowo temperatury do 24 godzin wstecz.

Zalety

Korzystając z Pogoda & Radar, mamy odczucie obcowania z bardzo szerokim narzędziem, doskonale nasyconym wszelkimi wiadomościami:

Pomimo mnogości funkcji, twórcom udało się nie zatracić czytelności interfejsu,

Dostęp do 24-godzinnego archiwum to cenny dodatek, którego nie ma większość podstawowych programów,

Mapa wyładowań to nie tylko świetny „gadżet", ale też istotne źródło wiedzy np. podczas planowania wypraw w górach,

Aplikacja dostosowuje się do ekranu smartfona lub tabletu, ma też osobny widget,

Baza danych dostępna jest z całego świata.

To mnóstwo zalet, które mocno zachęcają do skorzystania!

Wady

Główna wada, jak to zwykle bywa w dopracowanych rozwiązaniach, tkwi... w ich cenie:

Subskrypcja to obecnie koszt 7,19 zł - dość dużo jak na dodatek w postaci apki do sprawdzania prognozy,

Wersja darmowa zawiera mnóstwo reklam,

Sprawdzalność prognozy jest oceniana różnie - w większości pozytywnie, ale zdarzają się też głosy sporego zawodu.

Pogoda & Radar jest zatem narzędziem profesjonalnie prowadzonym, kompletnym, ale kwestią indywidualną pozostaje sprawa tego, kto będzie chciał płacić taką subskrypcję za program z pogodą. Z pewności znajdą się tacy, którzy chętnie to uczynią!

Jeśli jest komuś potrzebna zaawansowana apka z wieloma danymi pogodowymi, to Pogoda & Radar sprawdzi się bardzo dobrze. Ma dokładne i w większości sprawdzające się prognozy, a także mnóstwo użytecznych dodatków.

4.2/5.0
3,952