Zepp Life(MiFit)
com.xiaomi.hm.health
TytułZepp Life(MiFit)
Wersja6.4.2
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.xiaomi.hm.health

Nazwy Zepp Life być może kojarzy niewiele osób, ale za to Mi Fit - już prędzej. A to ta sama apka w nowej odsłonie. Służy dokładnie tak samo - obsługuje oryginalne opaski Mi Band i zegarki Amazfit, stanowiąc pomost pomiędzy danymi w tych urządzeniach, a informacjami pobieranymi z telefonu.

Dla kogo jest aplikacja Zepp Life?

Jest to wręcz obowiązkowy program dla wszystkich posiadaczy Mi Bandów i urządzeń z serii Amazfit, jak i inteligentnych wag sprzedawanych przez Xiaomi,

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym ile spalasz kalorii, jakiej jakości jest Twój sen, ile czasu powinieneś poświęcać na ćwiczenia - warto zainteresować się tą właśnie apką, również w połączeniu z dedykowanymi akcesoriami. To jedna z najtańszych metod wejścia w ten segment rynku, jednocześnie bez uszczerbku na jakości (zarówno urządzeń, jak i programów),

To również świetna metoda na połączenie ze smartfonem i odbieranie komunikatów o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych lub mailach na nadgarstku.

Poza tym Zepp Life oferuje mnóstwo innych funkcji - dokładnie takich, jakich można się spodziewać po programie do obsługi akcesoriów fitness.

Możliwości i funkcje

Jako główne zadanie, Zepp Life został oddelegowany do parowania urządzeń ze smartfonem. Dzieje się to za pomocą technologii bluetooth, czyli szybko i wygodnie. Po sparowaniu urządzenia można już wygodnie z niego korzystać, zapisując ustawienia i dokonując odczytów danych. W zależności od ustawień, smartfon będzie też (przy założeniu utrzymania połączenia bluetooth w trybie ciągłym) przesyłał do opaski wszystkie wybrane powiadomienia.

Zepp Life jest jednocześnie wzbogacany o pewne funkcje społecznościowe - można podejrzeć jak zachowują się inni użytkownicy o podobnych „parametrach". To też świetny doping do dalszych działań, ponieważ wszystkie dni z uzyskanym celem są zbierane w formie „dobrej passy".

Analizy dokonywane przez aplikację są dużo głębsze. W zależności od posiadanej opaski, zegarka lub wagi, można skorzystać z wielu dodatkowych metod pomiarowych. Do podstawowych należy między innymi czujnik tętna, sprawdzający się zarówno przy intensywnym treningu, jak i podczas monitorowania snu.

Zalety

Aplikacja jest dość prosta w użytkowaniu, chociaż za pierwszym razem trzeba poświęcić chwile na ustawienie wszystkich niezbędnych opcji. Zepp Life jest ceniona za:

Doskonałego asystenta snu - dostarczane dane mogą być bardzo cenne i dawać mnóstwo informacji również do przekazania lekarzowi,

Zaawansowane pomiary składu ciała - to potrafi waga Mi Fit, oczywiście w połączeniu z Zepp Life,

Możliwość pokazywania powiadomień - mniej sięgamy do smartfona, szybciej sprawdzamy informacje,

Dodatkowe czynności, jak np. wygodne ustawienia budzika,

Pełen dostęp do historycznych danych,

Namiastkę informacji społecznościowych,

Świetny alert o bezczynności - zmusza do częstszej aktywności ruchowej.

To sprawdzona i dobrze zaplanowana aplikacja, która będzie świetna na początek przygody z urządzeniami smart!

Wady

Wad jest stosunkowo niewiele:

Aplikacja czasem traci parowanie lub łączność bluetooth (trzeba sparować na nowo),

Mnogość funkcji może przytłaczać,

Nie wszystkie dane są rozłożone w pełni ergonomicznie.

Jednego jednak nie można ująć - Zepp Life motywuje do działania i robi to naprawdę bardzo dobrze!

Zepp Life jest programem kompletnym. Dostarcza dokładnie takich możliwości, jakich może oczekiwać użytkownik. Jest przy tym dość przyjemny wizualnie, chociaż momentami lekko chaotyczny. Niektórych funkcji trzeba po prostu głębiej poszukać. Mimo tego, w wielu momentach imponuje stabilnością zdecydowanie większą, niż pozostała tzw. chińska konkurencja. Z pewnością jest to aplikacja godna polecenia.

4.7/5.0
5,864