moBILET
pl.mobilet.app
TytułmoBILET
Wersja2.1.5
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietpl.mobilet.app

Komunikacja miejska to dla niektórych element życia codziennego. Podobnie jak dla innych konieczność opłacenia miejsca parkingowego, a dla jeszcze innych - podróżowanie koleją. Za wiele z tego typu czynności możemy zapłacić z użyciem jednej aplikacji, a jest nią moBILET. Chociaż oceny od użytkowników zbiera słabe, to i tak warto rozważyć jego instalację!

Dla kogo jest aplikacja moBILET?

Osoby chcące skorzystać z komunikacji miejskiej (nawet okazjonalnie) w jednym z wielu polskich miast, mogą śmiało użyć moBILETu do opłacenia przejazdu,

To świetne rozwiązanie dla osób podróżujących po całej Polsce - np. zapłata za parking w Szczecinie, przejazd metrem w Warszawie i tramwajem w Katowicach nie będzie już stanowił problemu,

To apka dla miłośników „all in one"- zamiast wyrabiać dziesiątki kart i dedykowanych kont, wystarczy jeden program.

Warto też zauważyć, że moBILET jest dostępny na polskim rynku od wielu lat i jest to usługa dojrzała, a sama metoda działania została dogłębnie przetestowana przez społeczeństwo.

Możliwości i funkcje

Aby „dostać się"do pełnej funkcjonalności programu, należy założyć własne konto. Można to zrobić również przez stronę internetową, ale również w aplikacji jest to bardzo wygodne. Po jego utworzeniu, do naszego moBILETu zostanie przypisane saldo, które możemy w każdej chwili na różne sposoby doładować. Można zrobić to BLIK-iem, systemem Przelewy24 lub metodą Klarna. To jednak nie koniec metod płatności - oprócz korzystania z salda, można też podpiąć swoją kartę płatniczą, płacić BLIK-iem bezpośrednio za każdy przejazd lub ustawić konto grupowe (przydatne np. w sytuacjach, gdy z komunikacji miejskiej lub parkingów korzystamy w delegacji).

Ponadto interfejs apki nie zmienia się od wielu lat i jest bardzo przejrzysty. Główny pulpit to cztery kafelki: płatne parkowanie, komunikacja miejska, komunikacja dalekobieżna oraz doładowanie konta. Wszystkie te funkcje prowadzą dokładnie tam, gdzie można się spodziewać, a liczba kolejnych kroków została ograniczona do minimum.

Oczywiście jest też w programie możliwość sprawdzenia pełnej historii biletów, aż do wielu lat wstecz. Oprócz tego administratorzy zaimplementowali tu własny kanał komunikacji z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi zmian w komunikacjach miejskich i funkcjach programu.

Zalety

Aplikację moBILET warto docenić za:

Obecność na rynku od wielu lat, wypracowany zasięg w wielu miastach, uniwersalność,

Dobrze działający mechanizm salda,

Wiele różnych opcji płatności,

Pełen podgląd historii biletów,

Intuicyjną nawigację,

Możliwość płacenia również za parkingi,

Powiadamianie o zmianach poprzez własne wiadomości.

Dzięki temu podróże powinny być przyjemniejsze, nie trzeba wszak szukać punktów sprzedaży biletów, tworzyć nowych kont i zadawać pytań o rodzaje przejazdów. Wszystko jest idealnie rozplanowane w jednej apce.

Wady

I to wszystko prawda, do momentu, w którym soft działa stabilnie. Jak wiadomo, każda usługa powiązana z zewnętrznymi serwerami może „nawalić"- stąd też sporo negatywnych ocen aplikacji wśród użytkowników.

Warto wypracować sobie alternatywę do moBILETu, bo jeśli nie zadziała, to (np. w komunikacji miejskiej) narażamy się automatycznie na otrzymanie mandatu,

Brak zmian pod kątem wizualnym w aplikacji sprawia, że jej wygląd nie nadąża już nieco za duchem obecnych czasów i bieżącą stylistyką - program prezentuje się po prostu staro,

Hotline niestety nie działa „na pełnych obrotach"i reklamacje sa rozpatrywane dość powoli.

Warto zatem korzystać z aplikacji z zachowaniem ograniczonego zaufania, jednocześnie ciesząc się jej uniwersalnością.

Program moBILET to jeden z tych, które nieużywane nawet przez rok, przydają się w konkretnej sytuacji. Tak - nawet, jeśli nie zdarza nam się często podróżować komunikacją miejską, to dobrze jest go zainstalować i doładować konto, aby mogło posłużyć przy odpowiedniej okazji.

4.8/5.0
4,568