Lidl Plus
com.lidl.eci.lidlplus
TytułLidl Plus
Wersja15.11.8
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.lidl.eci.lidlplus

W każdym dużym mieście w Polsce jest przynajmniej kilka sklepów sieci Lidl, a w całym kraju około 700. Na świecie - blisko 11 000. Od kilkunastu miesięcy rozwijana jest też aplikacja, która pozwala na wygodny dostęp do oferty i dużych rabatów, zarezerwowanych tylko dla posiadaczy karty Lidl Plus.

Dla kogo jest aplikacja Lidl Plus?

Osoby regularnie robiące zakupy w tej sieci powinny potraktować ją jako obowiązkową swoim smartfonie,

Poszukiwacze niskich cen i wyjątkowych promocji również znajdą tu coś dla siebie,

Chętni na zawsze aktualną, spersonalizowaną ofertę, dostarczaną nawet przed rozpoczęciem jej obowiązywania.

Co ciekawe, za pomocą tego programu można również dokonywać wygodnych płatności - wystarczy powiązać kartę klienta z kartą płatniczą.

Możliwości i funkcje

Aplikacja Lidl Plus służy przede wszystkim do magazynowania w cyfrowej postaci kodu QR - karty klienta Lidl. Już samo jej zeskanowanie uprawnia do odbioru niektórych rabatów dostępnych na sklepie (są one w specjalny sposób oznaczone).

Poza tym możemy w niej przeglądać gazetki, przejść do sklepu online, odwiedzić „Winnicę Lidla", włączyć powiadomienia o najnowszych promocjach i skorzystać z centrum kuponów ze zniżkami. Po zeskanowaniu karty przy kasie, paragon momentalnie pojawi się w Lidl Plus w postaci cyfrowej - można do woli przeglądać poprzednie zakupy.

Algorytm aplikacji uczy się też naszych preferencji zakupowych, podpowiadając najlepsze okazje i promocje. Warto też zwrócić uwagę, że w tym programie jest możliwość wprowadzenia danych karty płatniczej, a później dokonywania płatności Lidl Pay (aplikacja przy każdym zakupie pyta, czy chcemy użyć tej funkcji).

Zalety

Po kilku tygodniach spędzonych z apką Lidl Plus, można śmiało powiedzieć, że jej wdrożenie przez właściciela sieci było dobrym pomysłem:

to ukłon w stronę ochrony środowiska, dzięki temu, że drukowane do tej pory gazetki są sprawnie dystrybuowane w wersji cyfrowej i interaktywnej,

połączenie z Lidl Pay do dokonywania płatności jest niesamowicie wygodne i wpływa na oszczędność czasu podczas płacenia przy kasie,

rabatów jest bardzo dużo - o wiele więcej, niż można się spodziewać,

interfejs jest przyjemnie zaprojektowany w kolorach żółtym i ciemnym niebieskiem, charakterystycznym dla całej sieci.

W dodatku okazjonalne zdrapki, gazetki i inne elementy są responsywne, mają ładne animacje i napisy rozłożone w sposób czytelny.

Wady

Aplikacja Lidla, chociaż stale rozwijana, nie jest pozbawiona wad. Oto najczęściej pojawiające się „zarzuty"pod kątem tego oprogramowania:

na starszych smartfonach czas uruchamiania jest dość długi - może to rodzić problem przy kasie, gdy szybko chcemy zeskanować kartę lojalnościową (na nowszym sprzęcie ten problem nie występuje);

niestety wciąż brak opcji zrobienia pełnych zakupów online z dostawą lub odbiorem w sklepie;

aplikacji nie da się również użyć jako skanera produktów - tego typu rozwiązania już się pojawiają u konkurencji i znacząco usprawniają proces kupowania;

momentami interfejs jest nieco przeładowany informacjami,

kupony, gdy się pojawią, trzeba za każdym razem ręcznie aktywować,

Na szczęście mnogość promocji i realne oszczędności przy kasie w pełni rekompensują wszelkie niedogodności. Część z wymienionych problemów to też przestrzenie do rozwoju, w kierunku których deweloperzy być może już podążają - trzeba uzbroić się w cierpliwość!

Aplikacja Lidl Plus to świetne rozwiązanie zarówno dla osób młodych, jak i starszych; wystarczy smartfon, szybka rejestracja, wybór ulubionego sklepu i już można korzystać z wielu okazji, zdrapek oraz wygodnego podglądu paragonów. Skanowanie karty szybko wchodzi w nawyk, a możliwość zintegrowania jej z systemem płatności znacząco skraca pobyt przy kasie. Jednocześnie program ten jest stale rozwijany i usprawniany pod kątem obsługi oraz dodawania nowych funkcji. Warto dać szansę również powiadomieniom - dzięki nim o cotygodniowych promocjach lub o codziennych rabatach dowiemy się jako pierwsi.

4.9/5.0
3,132