Facebook
com.facebook.katana
TytułFacebook
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.facebook.katana

Facebook, chociaż w ostatnich miesiącach przeżywa dość mocny kryzys wizerunkowy powiązany jednocześnie z odpływem użytkowników, to wciąż największy i najbardziej rozpoznawalny serwis społecznościowy na świecie. Również w Polsce korzystają z niego miliony użytkowników, w dodatku zaglądając tam codziennie.

Dla kogo jest aplikacja Facebook?

Zainstalują ją przede wszystkim wszyscy ci, którzy mają konto w tym serwisie społecznościowym,

To również dobry sposób na przeglądanie bieżących informacji, które są publikowane lub linkowane na jednym z tysięcy profili specjalistycznych,

Facebook to również świetna metoda na udzielanie się w tematycznych społecznościach (grupy) oraz uzyskanie informacji o miejscach (np. fanpage restauracji, hoteli), a także dobrą zabawę (wideo).

Warto zauważyć, że to jeszcze nie wszystko, czym przyciąga serwis Marka Zuckerberga. Co znajdziemy w aplikacji?

Możliwości i funkcje

Jeśli ktoś doskonale porusza się po desktopowej wersji serwisu (dostępnej z poziomu przeglądarki na komputerach), to uruchamiając mobilną aplikację Facebook będzie czuł się jak w domu. Można tutaj znaleźć zdecydowaną większość opcji przeglądania serwisu, za wyjątkiem specjalistycznych narzędzi do publikacji (te są dostępne w postaci osobnych apek) oraz bez komunikatora - Messenger również jest osobną usługą.

Mnogość funkcji jest zatrważająca, jednak i tak najważniejsza pozostaje główna strona, czyli feed, który możemy przeglądać. Tuż po zalogowaniu mamy również bezpośredni dostęp do prostego narzędzia publikacji na własnej tablicy, w tym nie tylko tekstów, ale też zdjęć i wideo. Możemy również skorzystać z rozbudowanej wyszukiwarki, przeglądać profile znajomych, przejść do zakładki dedykowanej dla grup oraz funkcji „watch"zawierającej najnowsze filmiki udostępnione na platformie.

Oficjalna aplikacja Facebook jest jednocześnie najwygodniejszym narzędziem do przeglądania tego serwisu społecznościowego. Pozwala także na bezpieczne logowanie się w innych usługach. Warto także dodać, że z programem zintegrowana jest też funkcja dostępu do Marketplace, która nad Wisłą zyskuje na popularności. Ponadto można tu grać w gry - to kolejne oblicze rozrywkowe największego serwisu społecznościowego.

Zalety

Do zalet związanych z korzystaniem z serwisu zaliczymy przede wszystkim:

Stabilność działania aplikacji - aktualizacje są częste, a nad poprawnością działania pracują setki specjalistów,

Mnogość sposobów korzystania z serwisu - od funkcji czysto informacyjnych, po zakupy i gry,

Mnóstwo treści, w tym niepublikowanych nigdzie indziej.

Pomimo tego, że można skorzystać z alternatywnych programów, które sprawdzają nowości na Facebooku, to „oryginalna"aplikacja cieszy się największym zaufaniem ze strony użytkowników.

Wady

Testy niestety też kilka wad, które łatwo zauważyć już na pierwszy rzut oka:

Przede wszystkim jest to przesadne przeładowanie programu opcjami. Wielu członków społeczności życzyłoby sobie, aby Facebook był dostępny w kilku wersjach lite, wprowadzających większy minimalizm.

Program sporo waży, jest dość dużym obciążeniem dla systemu,

Warto też pamiętać, że najcenniejszą walutą dla Facebooka będą dane dotyczące naszych zachowań preferencji etc. - takie informacje są cały czas gromadzone i skrzętnie analizowane, aby później firma mogła dostarczać mocno sprofilowane reklamy.

Również reklam jest na tej platformie dość sporo, nie da się ich uniknąć. W zależności od preferecji, Facebook potrafi także generować wiele powiadomień - należy mieć to na uwadze.

Facebook przez lata dokładał kolejnych funkcji do swojego serwisu, jak również do aplikacji mobilnej. W konsekwencji jest to potężny kombajn do przeglądania internetu w dość ciekawy sposób. Niestety u wielu osób taki natłok informacji i opcji może być nie do zaakceptowania, dlatego nie każdemu Facebook na telefonie przypadnie do gustu - z tego powodu mnóstwo ludzi usuwa aplikację i cieszy się z odzyskanego w ten sposób czasu.

4.3/5.0
1,032