InPost Mobile
pl.inpost.inmobile
TytułInPost Mobile
Wersja3.13.1
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietpl.inpost.inmobile

Gdy w Polskich miastach ponad dekadę temu zaczęły się pojawiać pierwsze paczkomaty, wiele osób używało jeszcze telefonów „z klawiaturką". Wtedy głównym kanałem komunikacji był SMS i email. Dziś aplikacja InPost Mobile jest już podstawowym, najważniejszym, bezpłatnym i świetnie zorganizowanym narzędziem do nadawania i odbierania paczek.

Dla kogo jest aplikacja InPost Mobile?

Wszyscy robiący zakupy w polskim internecie powinni mieć ją zainstalowaną - przesyłki InPostu są nierzadko najtańszą, najwygodniejszą i najszybszą opcją.

Również wysyłanie tą drogą paczek firmowych, w rodzinie oraz w przypadku różnego rodzaju innych transakcji jest bardzo wygodne.

Osoby zabiegane, które czasem potrzebują coś nadać o 5 rano lub o północy, też docenią jej możliwości.

Od samego początku aplikacja była bezpłatna i nic nie zapowiada tego, żeby ta sytuacja miała się zmienić.

Możliwości i funkcje

Aplikacja dzieli się na cztery sekcje:

Śledź

Tutaj pojawiają się wszystkie przesyłki powiązane z naszym numerem, które mamy odebrać i które nadaliśmy. Są to zarówno paczki kurierskie, skierowane do POP (punkt odbioru), jak i paczkomatów. Możemy im nadać indywidualną etykietę, a w przypadku automatów, odebrać bez dotykania ekranu, czyli za pomocą smartfona łączącego się z internetem i siecią GPS.

Nadaj

To stale rozwijana sekcja z możliwością nadania paczki bez konieczności drukowania etykiety i włączania komputera - wszystko z poziomu aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu możemy nadać paczkę kurierską lub paczkomatową, ale tylko z paczkomatu (bez odbioru kurierskiego ze wskazanego adresu). Informacje tam podane są bardzo przejrzyste, m.in. od razu widać ceny za wysyłkę.

Zwróć

Jeśli dokonujemy jakiegokolwiek zwrotu na koszt odbiorcy lub operatora danej platformy, informacja o tym pojawi się w tej sekcji. Od tej pory będzie można śledzić przesyłkę aż do jej dostarczenia.

Sprawdź

W tym miejscu pojawiają się wszystkie powiadomienia, możemy prześledzić ich historię wraz z pełnymi danymi nadawców.

Zalety

InPost Mobile użytkuje się bardzo miło:

interfejs jest niezmiernie ergonomiczny, przejrzysty i nieprzeładowany funkcjami,

do każdej paczki można dodać indywidualną etykietę,

sposób komunikacji InPostu od lat zakłada przyjemne w odbiorze, lekko żartobliwe teksty cechujące się ogromną otwartością - to niezmiernie miły dodatek również w oprogramowaniu mobilnym,

od czasu do czasu pojawiają się konkursy, gdzie za szybko odebraną paczkę można wziąć udział w loterii, zgarnąć gwarantowane ebooki lub inne nagrody.

Im więcej paczkomatów pojawia się w miejskim, podmiejskim i typowo wiejskim krajobrazie, tym lepszy jest zasięg usługi oraz dostarczalność paczek, nawet w najtrudniejszych okresach z końca roku.

Wady

Warto wspomnieć, że soft ten nie jest idealny. Czasem zdarza się:

zapętlony komunikat o próbie otwarcia skrytki (aplikacja nie odpowiada) - to dość rzadki, ale możliwy scenariusz. Zdarza się tak, gdy połączenie zdalne z paczkomatem lub sam komputer stacjonarny zamontowany w tym urządzeniu pracują niestabilnie,

delikatne opóźnienie w informowaniu o pojawieniu się nowej paczki - nie wszystkim pasuje komunikat dopiero w momencie, gdy paczka jest już odebrana przez kuriera,

komunikaty w czwartej zakładce bywają denerwujące i trzeba je ręcznie oznaczać jako nieprzeczytane.

Poza tym, jest to jedna z najlepszych aplikacji do obsługi przesyłek z automatów oraz kurierskich na rynku.

Już w 2011 roku InPost otrzymał od KIG nagrodę za innowacyjny produkt, a dziś ma kilkadziesiąt tysięcy paczkomatów w całym kraju. Aplikacja InPost Mobile jest przy tym chwalonym w branży technologicznej centrum kontaktu z klientami - ogromne zaplecze logistyczne styka się tu z realną potrzebą wysyłania paczek. Zmiany wprowadzone w trakcie pandemii, jak przede wszystkim bezdotykowe nadawanie i odbiór paczek z użyciem smartfona, przyjęły się bardzo dobrze i są jedną z najchętniej wykorzystywanych przez użytkowników funkcji.

4.5/5.0
3,330