Pinterest
com.pinterest
TytułPinterest
WersjaVaries with device
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.pinterest

Każda praca kreatywna wymaga inspirowania się. Tak naprawdę rzadko kiedy tworzymy coś choćby w 70% sami - najczęściej bazujemy zarówno na doświadczeniach, jak i bezpośrednich wzorcach. Na szczęście w trzeciej dekadzie XXI wieku wszystko jest prostsze i mamy ku temu zarówno odpowiednią aplikację, jak i całą sieć społecznościową.

Dla kogo jest aplikacja Pinterest?

Dla osób pracujących kreatywnie, pragnących zbierać różne materiały w sieci do własnych zbiorów tematycznych,

Z tej aplikacji ucieszą się szczególnie osoby urządzające dom - dla nich będzie to kopalnia pomysłów!

To również świetne miejsce dla fanów mody, makijażu, malarstwa i przedmiotów designerskich.

W dodatku przystąpienie do sieci jest darmowe, jak również korzystanie z aplikacji.

Możliwości i funkcje

Czy aplikacja mocno różni się od webowej wersji? Nie za bardzo - jest to po prostu zwykły klient Pinteresta. Możemy zarówno założyć konto, jak i zalogować się, od razu uzyskując dostęp do wszystkich treści agregowanych już wcześniej na naszym koncie.

Warto wziąć pod uwagę to, że oprócz przeglądania obrazków, możemy również eksplorować krótkie formy wideo, najczęściej w postaci pionowej, charakterystycznej dla contentu produkowanego na smartfonach przez samych użytkowników.

Jedną z form integracji z programem jest opcja robienia zakupów, którą wspiera algorytm próbkujący nasz gust. Czy będzie to w Polsce przydatna funkcja? Raczej nie, ponieważ Polacy wolą korzystać z nieco innych ścieżek zakupowych - porównywarek cen, ulubionych sklepów i platform aukcyjnych. Jednak mimo wszystko jest to kolejna opcja na skuteczną inspirację.

Trzeba też pamiętać o tym, że Pinterest to prawdziwa mekka twórców. Mamy tu do dyspozycji wielu artystów, architektów i kreatorów mody którzy chętnie się dzielą swoimi nowymi wytworami. Można zaobserwować to, co jest przez nich przygotowywane i dzięki powiadomieniom być zawsze na bieżąco.

Zalety

Pinterest to kawał solidnej aplikacji, którą ceni się za:

Prostotę obsługi i minimalistyczny wygląd,

Niezwykłą ideę tworzenia tematycznych zbiorów treści,

Świetny mechanizm związany ze sprawdzaniem gustu odbiorcy,

Ogromną liczbę inspirujących zbiorów,

Wielotematyczność.

Oczywiście można wszystko przeglądać w postaci webowej, ale wtedy tracimy kawałek wygody, związany chociażby z szybkim otrzymywaniem powiadomień.

Wady

Co denerwuje użytkowników?

W odróżnieniu od wielu innych serwisów, aplikacja nierzadko potrafi „chodzić"gorzej, niż wersja przeglądarkowa, szczególnie w przypadku starszych smartfonów,

Apka miała swoje „fale"- niektóre aktualizacje były oceniane bardzo krytycznie, chociaż ostatnie iteracje są już bardzo dobre,

Może przeszkadzać konieczność akceptacji wielu zgód prawnych, ale to niestety domena współczesnego świata i pewnego rodzaju standard.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym - jak każda sieć społecznościowa Pinterest może być klasycznym „pożeraczem czasu", dlatego podczas korzystania lepiej jest wyodrębnić pory i sytuacje, w których będziemy przeglądać poszczególne tablice.

Ogółem można rzec, że na nowym sprzęcie przynajmniej ze średniej półki, program powinien być responsywny i przyjemny w użytkowaniu. W dodatku nauka jego interfejsu jest banalnie prosta i w zakamarkach Pinteresta odnajdzie się każdy - zarówno młodsza, jak i starsza osoba.

Jeśli potrzebujesz inspiracji, możesz przeglądać dziesiątki blogów, próbować odsiać materiały na Facebooku lub Instagramie, albo szukać czegoś w Google grafika. Jest na to jednak o wiele lepszy sposób! To właśnie Pinterest, który jest dostępny na rynku od wielu lat, ma bardzo dobrą ofertę treści (rozbudowaną) i możliwość tworzenia własnych „pinów"na podstawie poszukiwań w sieci.

4.9/5.0
1,270