Mój Orange
pl.orange.mojeorange
TytułMój Orange
Wersja5.64.0.10399
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietpl.orange.mojeorange

Aby korzystać z telefonu, trzeba zdecydować się na jedną z ofert operatorów funkcjonujących w Polsce. Orange należy do największych, oferujących kompleksowe usługi zarówno stacjonarne, jak i mobilne. Po podpisaniu umowy lub zakupie numeru prepaid, warto założyć apkę Mój Orange, dzięki której będzie dało się zarządzać swoim kontem.

Dla kogo jest aplikacja Mój Orange?

Przede wszystkim dla tych, którzy mają numer komórkowy w sieci Orange lub zamierzają się tam przenieść, zarówno w ramach abonamentu, jak i oferty przedpłaconej,

Informacje na temat płatności znajdą tam również osoby korzystające ze światłowodu w tej sieci, a także telefonu stacjonarnego lub internetu dostarczanego „po miedzi",

Warto pamiętać, że apka nie przyda się klientom podmarek Orange, czyli nju mobile i Orange Flex - dla nich są przeznaczone osobne aplikacje.

Poza tym w Mój Orange można też zamówić nowe usługi i skorzystać ze sklepu, o tym więcej w dalszej części recenzji.

Możliwości i funkcje

Podstawowym zadaniem Mój Orange jest możliwość zalogowania się na konto Orange - dokładnie to samo, które można obsłużyć również przez zwyczajną przeglądarkę internetową. Po wpisaniu hasła trzeba też ustalić pin dla aplikacji, który można później zastąpić zabezpieczeniem biometrycznym.

Na głównym ekranie da się sprawdzić nadchodzące płatności i stan konta. Bezpośrednio z apki użytkownik ma też szansę na zapłacenie wystawionej przez operatora faktury - szybko i wygodnie. Usługi są podzielone na mobilne i stacjonarne, zgodnie z dwoma najważniejszymi sektorami, w których działa operator.

Poza tym w dolnej części aplikacji można znaleźć dodatkową zakładkę „Dla Ciebie"- to marketingowa sekcja z różnego rodzaju propozycjami dotyczącymi rozszerzenia zakupionej oferty, Nierzadko prezentowane tu deale są o wiele bardziej korzystne od tych, które można by uzyskać w salonie - warto sprawdzać tę sekcję przed podpisaniem nowej umowy.

Poza tym w Mój Orange funkcjonuje też całkiem zgrabny sklep, w którym za pomocą kilku kliknięć można kupić nowy telefon.

Zalety

Mój Orange jest na rynku już jakiś czas, apka została solidnie rozplanowana i unowocześniona pod względem interfejsu:

Z poziomu aplikacji można doładować telefon i dokonać płatności za faktury,

Wszystkie informacje są prezentowane w sposób przejrzysty,

Da się również bardzo wygodnie kupić nową usługę bądź telefon,

Aplikacja w większości przypadków pracuje sprawnie i bez zacięć.

Z poziomu Mój Orange można też odbyć czat z konsultantem lub zgłosić problem telefonicznie.

Wady

Jest też parę niedociągnięć:

Mnóstwo treści reklamowych - aplikacja jest urządzona w taki sposób, aby sprzedawać kolejne usługi operatora,

Aby zarządzać innymi usługami, np. Orange Flex, Orange TV Go lub Funboxem dołączanym do internetu stacjonarnego, trzeba zainstalować kolejne aplikacje na telefonie,

Niektórzy użytkownicy odnotowywali problemy z logowaniem i brakiem działania aplikacji.

Ogółem może się okazać, że osoba płacąca rachunki stałym zleceniem na koncie bankowym, a jednocześnie niezainteresowana nowymi usługami, może w tej apce nie znaleźć niczego dla siebie - nie ma wtedy potrzeby jej instalowania.

Mój Orange został zaprojektowany jako wygodna apka dla abonentów, dzięki której można szybko sprawdzić stan konta lub zapłacić za fakturę. Jest to też jeden ze sposobów na nawiązanie rozmowy z konsultantem. Przede wszystkim jednak nacisk został położony na sprzedaż nowych abonamentów i telefonów w sklepie - te czynności można tutaj wykonać w pełni wygodnie.

4.9/5.0
2,872