Messenger Lite
com.facebook.mlite
TytułMessenger Lite
Wersja329.0.0.8.106
Cena £Bezpłatny
KategoriaPospolity
Pakietcom.facebook.mlite

Osoby posiadające konto na Facebooku z pewnością z ogromną chęcią sięgną po aplikację Messenger Lite, aby mieć stały kontakt ze znajomymi oraz osobami prowadzącymi ulubione fanpage lub punkty usługowe. Dlaczego wersja „Lite"może być ciekawszym wyborem? Sprawdźmy to!

Dla kogo jest aplikacja Messenger Lite?

Zadowoleni będą przede wszystkim wszyscy aktywnie korzystający z Facebooka i Messengera dostępnego na komputerze - Messenger Lite będzie świetnym uzupełnieniem mobilnym tego duetu!

Wersja Lite przypadnie do gustu osobom oszczędzającym pakiety internetowe oraz miejsce na smartfonie,

Ta aplikacja to również jeden z najważniejszych komunikatorów na rynku - może przydać się także w zadaniach typowo biznesowych.

Instalacja wersji z dopiskiem „Lite"wiąże się przede wszystkim z tym, że sam program zajmuje naprawdę niewiele miejsca - jest to około 10 MB - a tym samym pozbawiony został wielu dodatkowych i nowych funkcji. Zobaczmy, czym dysponuje okrojona wersja.

Możliwości i funkcje

Oczywiście najważniejsze zadanie, czyli podgląd listy rozmów, zostało tutaj zachowane i jest najważniejszą opcją w programie. Niestety do dyspozycji użytkowników został oddany tylko klasyczny tryb jasny - nie ma możliwości przełączenia się na ciemną wersję interfejsu.

Oprócz rozmów tekstowych, w których da się używać również tzw. naklejek i emotikon, do dyspozycji mamy lubiane przez użytkowników połączenia audio i wideo. Funkcja ta działa bardzo sprawnie, jest niezależna od taryfy na karcie SIM i dostępna w wielu miejscach na świecie. W niektórych przypadkach śmiało może zastąpić klasyczne połączenia telefoniczne.

W aplikacji Messenger Lite widać również którzy użytkownicy są aktywni w danym momencie - można wybrać do rozmowy kogoś, kto akurat jest obecny. Poza tym dość sprawnie działa tu wyszukiwarka, której możemy użyć zarówno do przeszukiwania naszych kontaktów, jak i jako miejsca startowego w przypadku dodawania nowych znajomych.

Ostatnią, istotna funkcją, są czaty grupowe. Działają one dokładnie tak samo jak w zwykłej aplikacji i są dostępne na liście tuż obok klasycznych rozmów.

Zalety

Twórcom Messenger Lite udało się zachować najważniejsze opcje i funkcjonalności, przy jednoczesnym dość widocznym odchudzeniu programu z dodatkowych wodotrysków.

Aplikacja skupia się na rozmowach - tekstowych, obrazkowych, głosowych, grupowych i wideo. Zawiera zatem najistotniejsze elementy, które powinien dostarczać użytkownikowi komunikator,

Autorzy programu skupili się na tym, aby nie pobierał on dużej ilości danych i sam nie był zanadto ciężki - efekt ten udało się uzyskać z sukcesem,

Program nada się dodatkowo dla tych, którzy w terenie tracą dostęp do sieci 5G lub LTE i potrzebują stabilnego rozwiązania do komunikacji tekstowej, które będzie operowało na niewielkich paczkach danych z użyciem np. 3G lub Edge.

Tworzenie wersji lite aplikacji powinno być w wielu przypadkach standardem - podstawowy Messenger przez lata rozrósł nie do niesamowitych rozmiarów (podobnie jak Facebook) a funkcje są wciąż dodawane.

Wady

Apka nie ma zbyt wielu wad:

Do niedociągnięć możemy zaliczyć brak ciemnego trybu, który pogłębiłby minimalistyczny look,

Wielbiciele surowego wyglądu będą zawiedzeni - Messenger wciąż nie zatracił swojej nowoczesnej oryginalności, gdzie w komunikatach dominują naklejki i inne dodatki graficzne.

Wersja Lite to świetny program, który sprawdzi się przy niestabilnym, słabym połączeniu internetowym. Nie jest wolny od wad - wszak zakres jej minimalizmu wciąż wyznacza korporacja, która nie słynie z oszczędności wizualnej i funkcjonalnej.

Messenger Lite idealnie posłuży wszystkim, którzy oczekują pełnej funkcjonalności współczesnego komunikatora, ale bez dodatków typu gry i inne funkcje społecznościowe. Można za jej pomocą napisać wiadomość, odbyć rozmowę audio-wideo, rozpocząć nowy czat grupowy - to wszystko!

5.0/5.0
4,070